Fantastična pobjeda Rijeke na gostovanju u Splitu

Rijeka je na Poljudu u utakmici 17. kola pobijedila Hajduk 4:0 golovima Acostyja u 45.,  Raspopovića u 82., Gorgona u 88. i Halilovića u 93. minuti.

Hajduk je dobro počeo, Eduok i Jjardi su u 21. minuti u razmaku od pet sekundi pogodili vratnice, no osim toga Hajduk je uglavnom bio slab, neopasan i jalov.

Rijeka je izdržala početni napad Hajduka, preživjela ga je, a onda je bila sve bolja i opasnija. Posebno je Čolak bio nezgodan za nesigurnu obranu Splićana. Bolja igra se Rijeci isplatila u zadnjoj minuti prvog dijela kad je nakon odličnog šuta Čolaka najbrži na odbijenoj lopti bio Acosty i zabio za 1:0.

Rijeka se u nastavku odlično branila. Disciplinirano, koncentrirano, a iz kontri su itekako znali biti opasni. Hajduk osim nekoliko pokušaja Jaira nije napravio baš ništa do kraja utakmice. Osam minuta prije kraja Hamza je napravio katastrofalnu grešku. Pokušao je dodati glavom na lijevi bok, učinio je to jako loše, a Raspopović, koji je ušao umjesto Acoytyja je presjekao loptu, sjurio se prema vratima Ljubića i s ruba kaznenog prostora sjajnim udarcem zakucao je za 2:0.

U 88. minuti za 3:0 i za pravu katastrofu Hajduka zabio je Gorgon nakon pogreške Radića i dodavanja Čolaka. Tu nije bio kraj mukama Hajduka. Tibor Halilović je zabio za 4:0 u 93. minuti

Rijeka je izjednačila najveću pobjedu u povijesti HNL-a na Poljudu. Isti je rezultat bio 2006. godine, javlja Index.