I ove godine publika odlučuje o najboljima: Objavljen popis nominacija za Nagradu publike HNK Ivana pl. Zajca

DanKuchen

CrystalPalaceCasino

Nakon prošle, kada je prvi put odlučila o najboljima, publika i ove godine odlučuje o najboljim umjetničkim ostvarenjima HNK Ivana pl. Zajca u sezoni 2015/2016.

Publika će tako odlučiti o najboljim pojedinačnim kreacijama (ženskoj i muškoj) te najboljim predstavama u cjelini u programima umjetničkih grana (Hrvatske drame, Talijanske drame, Opere i Baleta). Odlučivat će se i o najboljem koncertu sezone te najboljoj predstavi u cjelokupnom premijernom programu HNK Ivana pl. Zajca prošle sezone.

Za najbolja ostvarenja u cjelini nominirane su sve prošlosezonske premijerne produkcije dok su o nominacijama za najbolja pojedinačna umjetnička ostvarenja odlučili ravnatelji četiriju umjetničkih grana, svaki za svoj ansambl.
Glasa se na blagajni kazališta (radnim danom od 9 do 14 sati te dva sata prije početka predstave/koncerta, subotom od 9 do 13), u atriju kazališta (prije početka i nakon završetka predstave) te putem službenog facebook profila Kazališta (https://www.facebook.com/ZajcRijeka) do 28. prosinca.

Birač može glasati samo za jednu predstavu i jednog kandidata po kategoriji. Dodjela nagrada bit će upriličena u petak, 30. prosinca 2016. u foyeru Kazališta s početkom u 18 sati. Ulaz je slobodan.

Nagrade se dodjeljuju u sljedećim kategorijama:

HRVATSKA DRAMA

Nagrada Zlata Nikolić za najbolju dramsku predstavu u cjelini u programu Hrvatske drame u sezoni 2015/2016
Nominirane:

1. “NAD GROBOM GLUPE EUROPE” Sebastijana Horvata i Milana Markovića Matthisa u režiji Sebastijana Horvata

2. “KOMPLEKS RISTIĆ” u režiji Olivera Frljića

3. “DUGONJA, TRBONJA, VIDONJA / SPILLO, CICCIO, FALCO” Karela Jaromira Erbena i Magdalene Lupi Alvir u režiji Renate Carola Gatica

4. “PRED MIROVINOM” Thomasa Bernharda u režiji Morane Novosel

5. “KASANDRA” Christe Wolf u režiji Nade Kokotović

Nagrada Andreja Blagojević za najbolje ostvarenu žensku ulogu u programu Hrvatske drame u sezoni 2015/2016
Nominirane:
1. OLIVERA BALJAK za ulogu Vere Höller u predstavi “Pred mirovinom” Thomasa Bernharda u režiji Morane Novosel

2. MIRA FURLAN za ulogu Kasandre u predstavi “Kasandra” Christe Wolf u režiji Nade Kokotović

3. NIKA MIŠKOVIĆ za ulogu u predstavi “Kompleks Ristić” u režiji Olivera Frljića

Nagrada Galiano Pahor za najbolje ostvarenu mušku ulogu u programu Hrvatske drame u sezoni 2015/2016
Nominirani:
1. DAVOR JUREŠKO za ulogu Sluge u predstavi “Nad grobom glupe Europe” Sebastijana Horvata i Milana Markovića Matthisa u režiji Sebastijana Horvata

2. DEAN KRIVAČIĆ za ulogu Rudolpha Höllera u predstavi “Pred mirovinom” Thomasa Bernharda u režiji Morane Novosel i ulogu Princa u predstavi “Dugonja, Trbonja, Vidonja” Karela Jaromira Erbena i Magdalene Lupi Alvir u režiji Renate Carola Gatica

3. JASMIN MEKIĆ za ulogu Panteja u predstavi “Kasandra” Christe Wolf u režiji Nade Kokotović

OPERA

Nagrada Boris Papandopulo za najbolju opernu predstavu u cjelini u sezoni 2015/2016

Nominirane:

1. “ANDREA CHÉNIER Umberta Giordana pod dirigentskim vodstvom Villea Matvejeffa u režiji Nenada Glavana

2. “KAZALIŠNI OBIČAJI I NEUOBIČAJENOSTI / LE CONVENIENZE ED INCONVENIENZE TEATRALI” Gaetana Donizzetija pod dirigentskim vodstvom Igora Vlajnića u režiji Aleksandra Nikolića

3. “RIGOLETTO” Giuseppea Verdija pod dirigentskim vodstvom Roberta Homena u režiji Laryja Zappije

4. “GIULIO CESARE IN EGITTO / JULIJE CEZAR U EGIPTU” Georga Friedricha Händela pod dirigentskim vodstvom Villea Matvejeffa u režiji i dramaturgiji Marina Blaževića i Olivera Frljića

Nagrada Štefanija Lenković za najbolje ostvarenu žensku ulogu u opernom programu u sezoni 2015/2016

Nominirane:

1. ANAMARIJA KNEGO za ulogu Cleopatre u operi “Giulio Cesare in Egitto / Julije Cezar u Egiptu” Georga Friedricha Händela pod dirigentskim vodstvom Villea Matvejeffa u režiji i dramaturgiji Marina Blaževića i Olivera Frljića

2. KRISTINA KOLAR za ulogu Maddalene di Coigny u operi “Andrea Chénier” Umberta Giordana pod dirigentskim vodstvom Villea Matvejeffa u režiji Nenada Glavana

3. VANJA ZELČIĆ za ulogu Gilde u operi “Rigoletto” Giuseppea Verdija pod dirigentskim vodstvom Roberta Homena u režiji Laryja Zappije

Nagrada Milan Pichler za najbolje ostvarenu mušku ulogu u opernom programu u sezoni 2015/2016

Nominirani:

1. DARIO BERCICH za ulogu Mame Agate u operi „Kazališni običaji i neuobičajenosti /Le convenienze ed inconvenienze teatrali“ Gaetana Donizzetija pod dirigentskim vodstvom Igora Vlajnića u režiji Aleksandra Nikolića

2. MARKO FORTUNATO za ulogu Sesta u operi “Giulio Cesare in Egitto / Julije Cezar u Egiptu” Georga Friedricha Händela pod dirigentskim vodstvom Villea Matvejeffa u režiji i dramaturgiji Marina Blaževića i Olivera Frljića

3. GIORGIO SURIAN za ulogu Carla Gérarda u operi “Andrea Chénier” Umberta Giordana pod dirigentskim vodstvom Villea Matvejeffa u režiji Nenada Glavana

BALET
Nagrada Boris Papandopulo za najbolju baletnu predstavu u cjelini u sezoni 2015/2016
Nominirane:
1. “SEX” u koreografiji Balázsa Baranyaija

2. “SAN IVANJSKE NOĆI” prema istoimenoj drami Williama Shakespeara u koreografiji Lea Mujića

3. “EVOLUCIJA PLESA” u koreografiji Oksane Brandiboura Kožul i Balázsa Baranyaia

Nagrada Olga Orlova za najbolje ostvarenu žensku ulogu u baletnom programu u sezoni 2015/2016
Nominirane:
1. MARTA VOINEA ČAVRAK za ulogu Vile u baletu “San ivanjske noći” prema istoimenoj drami Williama Shakespeara u koreografiji Lea Mujića

2. MARTA KANAZIR za ulogu Titanije, vilinske kraljice u baletu “San ivanjske noći” prema istoimenoj drami Williama Shakespeara u koreografiji Lea Mujića

3. ANCA ZGURIĆ za ulogu u predstavi “Evolucija plesa” u koreografiji Oksane Brandiboura Kožul i Balázsa Baranyaia

Nagrada Joža Komljenović za najbolje ostvarenu mušku ulogu u baletnom programu u sezoni 2015/2016
Nominirani:

1. DANIELE ROMEO za ulogu u baletu “Sex” koreografiji u Balázsa Baranyaija

2. ALI TABBOUCH za ulogu Vratila u baletu “San ivanjske noći” prema istoimenoj drami Williama Shakespeara u koreografiji Lea Mujića

3. SVEBOR ZGURIĆ za ulogu Lisandara u baletu “San ivanjske noći” prema istoimenoj drami Williama Shakespeara u koreografiji Lea Mujića

IL DRAMMA ITALIANO
TALIJANSKA DRAMA

Premio Giulio Marini per il miglior spettacolo del Dramma Italiano della stagione teatrale 2015/2016
Nagrada Giulio Marini za najbolju predstavu u cjelini u programu Talijanske drame u sezoni 2015/2016

Spettacoli candidati / Nominirane:
1. “GULLIVER” di Serena di Blasio,Valentina Rivelli, diretto da Anđelka Nikolić
“Guliver” Serene di Blasio i Valentine Rivelli u režiji Anđelke Nikolić

2. ” SPILLO, CICCIO, FALCO” di Karel Jaromir Erben, Magdalena Lupi Alvir, diretto da Renata Carola Gatica
“Dugonja, Trbonja, Vidonja” Karela Jaromira Erbena i Magdalene Lupi Alvir u režiji Renate Carola Gatica

3. “UNA VITA DI CANTARE” di Rosanna Bubola, diretto da Gianpiero Borgia
“Otpjevani život”Rosanne Bubola u režiji Gianpiera Borgie

4. “ESODO PENTATEUCO #2” di Diego Runko, Chiara Boscaro, Marco di Stefano, diretto da Marco di Stefano
“Izlazak-petoknjižje #2” Diega Runka, Chiare Boscaro i Marca di Stefana u režiji Marca di Stefana

5. ” DIPINTO DI BLU ” di Carlo Tolazzi, diretto da Mojca Horvat
“Obojeno plavim” Carla Tolazzija u režiji Mojce Horvat

6. “OMICIDI IN PAUSA PRANZO”di Paola Galassi, diretto da Paola Francesca Galassi
“Umorstva u pauzi za ručak” Paole Galassi u režiji Paole Francesca Galassi

Premio Gianna Depoli per la migliore interpretazione femminile nella stagione 2015/2016 del Dramma Italiano
Nagrada Gianna Depoli za najbolje ostvarenu žensku ulogu u programu Talijanske drame u sezoni 2015/2016

Le candidate / Nominirane:
1. ALIDA DELCARO per il ruolo di Lidia in “Una vita di cantare” di Rosanna Bubola, diretto da Gianpiero Borgia
Alida Delcaro za ulogu Lidie u predstavi “Otpjevani život” Rosanne Bubola u režiji Gianpiera Borgie

2. ROSANNA BUBOLA per il ruolo di Starlet in “Dipinto di blu” di Carlo Tolazzi, diretto da Mojca Horvat e per il ruolo di segretaria di Vernini in “Omicidi in pausa pranzo” di Paola Galassi, diretto da Paola Francesca Galassi
Rosanna Bubola za ulogu Starlete u predstavi “Obojeno plavim…” Carla Tolazzija u režiji Mojce Horvat i ulogu Verninijeve tajnice u predstavi “Umorstva u pauzi za ručak” Paole Galassi u režiji Paole Francesca Galassi

3. ELENA BRUMINI per i ruoli sostenuti in “Gulliver” di Serena di Blasio,Valentina Rivelli, diretto da Anđelka Nikolić
Elena Brumini za razne uloge u predstavi “Guliver” Serene di Blasio i Valentine Rivelli u režiji Anđelke Nikolić

Premio Raniero Brumini per la migliore interpretazione maschile nella stagione 2015/2016 del Dramma Italiano
Nagrada Raniero Brumini za najbolje ostvarenu mušku ulogu u programu Talijanske drame u sezoni 2015/2016

I candidati / Nominirani:

1. BRUNO NACINOVICH per il ruolo di Gulliver in “Gulliver” di Serena di Blasio,Valentina Rivelli, diretto da Anđelka Nikolić e per il ruolo Narratore, cantante, chitarrista e molto altro in “Dipinto di blu” di Carlo Tolazzi, diretto da Mojca Horvat
Bruno Nacinovich za ulogu Gullivera u predstavi “Gulliver” Serene di Blasi i Valentine Rivelli u režiji Anđelke Nikolić i ulogu Pripovjedača, pjevača, gitarista i više u predstavi ” Obojeno plavim…” Carla Tolazzija u režiji Mojce Horvat

2. GIUSEPPE NICODEMO per il ruolo di Patron in “Dipinto di blu” di Carlo Tolazzi, diretto da Mojca Horvat e per il ruolo di padre di Francesca in „Omicidi in pausa pranzo“ di Paola Galassi, diretto da Paola Francesca Galassi
Giuseppe Nicodemo za ulogu Pokrovitelja u predstavi “Obojeno plavim…” Carla Tolazzija u režiji Mojce Horvat i ulogu Francescina oca u predstavi “Umorstva u pauzi za ručak” Paole Galassi u režiji Paole Francesca Galassi

3. LUCIO SLAMA per il ruolo di Falco in “Spillo, Ciccio, Falco” di Karel Jaromir Erben, Magdalena Lupi Alvir, diretto da Renata Carola Gatica
Lucio Slama za ulogu Falca u predstavi “Dugonja, Trbonja, Vidonja” Karela Jaromira Erbena i Magdalene Lupi Alvir u režiji Renate Carola Gatica

KONCERTI
Nagrada Lovro pl. Matačić za najbolji koncert u sezoni 2015/2016
Nominirani:

1. RIJEČKI SKLADATELJI I SOLISTI, dirigent: Zoran Juranić, solisti: Goran Filipec, Marco Graziani, Goran Končar, Krunoslav Marić. Na programu: Žerovnik, Bartók, Maček, Kaplan, Saint-Saëns, Juranić.

2. SVEČANI KONCERT POVODOM 130. OBLJETNICE OTVORENJA ZGRADE RIJEČKOG HNK, dirigent: Ville Matvejeff, solisti: Carlo Colombara, Vlatka Oršanić, Kristina Kolar, Vedrana Šimić, Anamarija Knego, Ivana Srbljan, Marko Fortunato, Robert Kolar i Giorgio Surian. Na programu: Strauss, Berg, Szymanowski, Bartók, Janáček, Wagner, Stravinski.

3. JESEN SA JEANOM SIBELIUSOM, dirigent: Seppo Murto, zbor Dominante iz Finske. Na programu: Sibelius, Stanford, Whittall, Sallinen, Tormis, Kuula, Mäntyjärvi.

4. SIBELIUS & MATVEJEFF & GRAZIANI, dirigent: Ville Matvejeff, solist: Marco Graziani. Na programu: Jean Sibelius: Koncert za violinu i orkestar u d-molu, op. 47, Simfonija br. 2 u D-duru, op. 43

5. KONCERT POVODOM BLAGDANA SVIH SVETIH, dirigent: Igor Vlajnić, solisti: Kristina Kolar, Robert Kolar i zbor Glazbene škole Ivana Matetića Ronjgova, Rijeka. Na programu: Selmeczi, Pierluigi da Palestrina, Mozart, Gotovac, Zlatić, Zajc, Brajša Rašan, Marković i Rutter

6. IZ NOVOGA SVIJETA, dirigent: Adriano Martinolli D`Arcy, solisti: Diana Grubišić-Ćiković. Na programu: Britten, Rodrigo Dvořák.

7. GORAN FILIPEC SVIRA ČAJKOVSKOG, dirigent: Kah Chun Wong, solist: Goran Filipec. Na programu: Sergej Rahmanjinov: Simfonijski plesovi, op.45 i Petar Iljič Čajkovski: Koncert za klavir i orkestar br.1 u b-molu, op. 23

8. VILLE MATVEJEFF DIRIGIRA BEETHOVENA I ŠOSTAKOVIČA, dirigent: Ville Matvejeff, solisti: Filip Fak, Martin Draušnik, Petar Kovačić. Na programu: Ludwig van Beethoven: Trostruki koncert za violinu, violončelo i klavir u C-duru, Dmitri Dmitrijevič Šostakovič: 11. simfonija u g-molu,

9. USKRSNI KONCERT – MUKA PO IVANU, dirigent: Tibor Bogányi, solisti: Marko Fortunato, Slavko Sekulić, Giorgio Surian, Martina Burger, Ivana Srbljan, İbrahim Yeşilay i Giorgio Surian. Na programu: Johann Sebastian Bach: Muka po Ivanu, BWV 24

10. MAHLEROVA PETA, dirigent: Ville Matvejeff. Na programu: Gustav Mahler, 5. simfonija u cis-molu

Nagrada Đuro Rošić za najbolju predstavu u cjelini HNK Ivana pl. Zajca (Hrvatske i Talijanske drame, Opere i Baleta) u sezoni 2015/2016

Nominirane:

1. “NAD GROBOM GLUPE EUROPE” Sebastijana Horvata i Milana Markovića Matthisa u režiji Sebastijana Horvata

2. “KOMPLEKS RISTIĆ” u režiji Olivera Frljića

3. “DUGONJA, TRBONJA, VIDONJA/ SPILLO, CICCIO, FALCO” Karela Jaromira Erbena i Magdalene Lupi Alvir u režiji Renate Carola Gatica

4. “PRED MIROVINOM” Thomasa Bernharda u režiji Morane Novosel

5. “KASANDRA” Christe Wolf u režiji Nade Kokotović

6. “ANDREA CHÉNIER Umberta Giordana pod dirigentskim vodstvom Villea Matvejeffa u režiji Nenada Glavana

7. “KAZALIŠNI OBIČAJI I NEUOBIČAJENOST/ LE CONVENIENZE ED INCONVENIENZE TEATRALI” Gaetana Donizzetija pod dirigentskim vodstvom Igora Vlajnića u režiji Aleksandra Nikolića

8. “RIGOLETTO” Giuseppea Verdija pod dirigentskim vodstvom Roberta Homena u režiji Laryja Zappije

9. “GIULIO CESARE IN EGITTO / JULIJE CEZAR U EGIPTU” Georga Friedricha Händela pod dirigentskim vodstvom Villea Matvejeffa u režiji Marina Blaževića

10. “SEX” koreografiji u Balázsa Baranyaija

11. “SAN IVANJSKE NOĆI” prema istoimenoj drami Williama Shakespeara u koreografiji Lea Mujića

12. “EVOLUCIJA PLESA” u koreografiji Oksane Brandiboura Kožul i Balázsa Baranyaia

13. “GULLIVER” di Serena di Blasio,Valentina Rivelli, diretto da Anđelka Nikolić
“Guliver” Serene di Blasi i Valentine Rivelli u režiji Anđelke Nikolić

14. “UNA VITA DI CANTARE” di Rosanna Bubola, diretto da Gianpiero Borgia
“Otpjevani život”Rosanne Bubola u režiji Gianpiera Borgie

15. “ESODO PENTATEUCO #2” di Diego Runko, Chiara Boscaro, Marco di Stefano, diretto da Marco di Stefano
“Izlazak-petoknjižje #2” Diega Runke, Chiare Boscaro i Marca di Stefana režiji Marca di Stefana

16. ” DIPINTO DI BLU ” di Carlo Tolazzi, diretto da Mojca Horvat
“Obojeno plavim…” Carla Tolazzija u režiji Mojce Horvat

17. “OMICIDI IN PAUSA PRANZO”di Paola Galassi, diretto da Paola Francesca Galassi
“Umorstva u pauzi za ručak” Paole Galassi u režiji Paole Francesca Galassi