Kadeti Rijeke izgubili od Intera, pioniri osvojili bod

Kadeti Rijeke poraženi su od Intera 2:3 u utakmici 24. kola Prve HNL. Rijeku je od pobjede dijelilo nekoliko minuta, ali onda su gosti iz Zaprešića dvama pogocima u samoj završnici stigli do vrijedne pobjede.

Igrala se prva minuta sudačke nadoknade kada se Plehan sjurio prema golu Rijeke i odigrao za Lučaka koji je pospremio loptu u praznu mrežu – 2:3.

Bio je to nes(p)retan kraj za bijele koji su kroz utakmicu pokazali dobru igru, te su dominirali u prvom dijelu kada nisu uspjeli kapitalizirati premoć.

U 12. minuti Rovis je ubacio s desne strane, a udarac glavom Perje prošao je uz vratnicu. Tri minute kasnije Rovis je lijepo pucao iz slobodnog udarca, ali vratar Intera odličnom obranom sačuvao je svoju mrežu.

Inter je pak drugi dio (42′) otvorio pogotkom, nakon jednog ubačaja Legović je skrenuo loptu u vlastitu mrežu – 0:1.

Tri minute kasnije Lučak je povukao kontru, lopta se nakon udarca odbila od braniča Rijeke i prošla uz gol.

Rijeka se u igru vratila u 62. minuti. Jedna visoka lopta u kazneni prostor Intera, Delibegović je pucao glavom, lopta se odbila od Kovača i prevarila vratara Intera – 1:1.

Rijeka je povela u 75. minuti. Delibegović i Ajanović odigrali su akciju na lijevoj strani, uslijedio je ubačaj, a Ilinković je pogodio – 2:1.

I kada se činilo da će bodovi ostati u Rijeci, Inter je izjednačio u 77. minuti. Nakon jednog dugog ubačaja, vratar Frigan kratko je odbio loptu, a Plehan iskosa pogodio mrežu – 2:2.

Uslijedila je napeta završnica u kojoj su gosti još jednom pronašli put do gola Rijeke za vrijedna tri boda.

Stariji pioniri Rijeke remizirali su protiv Intera (1:1) u utakmici 24. kola Prve HNL. Bijeli su na domaćem terenu, po hladnom i kišnom vremenu, propustili doći do tri boda u utakmici u kojoj su pokazali više od suparnika, ali trenutak nepažnje u završnici odnio je pobjedu.

Igrala se 64. minuta. Nakon kornera lopta je došla do Suljića na 15 metara koji je ostao sam i stisnuo loptu koja je otišla preko grede. Činilo se da je Rijeka izbjegla opasnost, ali gosti su ipak stigli do remija samo dvije minute kasnije.

Nakon novog ubačaja iz kuta, jedan od braniča Rijeke glavom je prenio loptu, a na drugoj vratnici samo je ostao Benković i poentirao – 1:1.

Rijeka je do prve prilike stigla u šestoj minuti, ali pokušaj Babića iz slobodnog udarca s 25 metara otišao je daleko od gola, kao i njegov udarac u 11. minuti.

I onda je stigao gol. Rijeka je prvo izborila slobodan udarac, nakon ubačaja, Buić je primio loptu na drugoj vratnici i lijepo pucao iz okreta, ali vratar Intera bio je na mjestu. Lopta se odbila natrag u igru, ali gosti su uspjeli spriječiti gol izbivši je u korner.

Ipak, samo su kratko odgodili gol, Baraba je izveo korner, Buić je bio najviši i udarac glavom je od grede završio u mreži. Iako je vratar Mokrović brzo izbio, lopta je prošla gol liniju – 1:0.

Inter je prijetio u 24. minuti. Nakon ubačaja iz slobodnog udarca, Manestar je glavom zahvatio loptu i umalo matirao vlastitog vratara.

Rijeka je pak priliku imala u 31. minuti. Nakon nove visoke lopte u kazneni prostor Intera, Bossi je smirio loptu pred ispred vratara u kaznenom prostoru, ali nije uspio pucati. Lopta je došla Nedića koji je pucao prizemno, ali braniči Intera blokirali su loptu na putu u gol.

Do kraja prvog dijela valja izdvojiti još jednu priliku Intera, nakon ubačaj u 33. minuti, Suljić je ostao u dobroj prilici na 11 metara, ali udarac glavom otišao je preko gola.

Rijeka je nastavak otvorila udarcem Manestra s ruba kaznenog prostora, ali kako je vrijeme odmicalo Inter je postajao sve opasniji što je na kraju rezultiralo pogotkom.

Rijeka je krenula po pobjedu u zadnjih desetak minuta, ali gosti su u konačnici sačuvali mrežu.