Košarkaši Škrljeva pred svojom publikom uvjerljivo pobijedili Cedevitu

U 17. kolu HT Premijer lige košarkaši Adria Oil Škrljeva slavili su protiv hrvatskog prvaka Cedevite rezultatom 79:61.

U prvom poluvremenu domaćini su bili bolji u prvoj četvrtini, a gosti u drugoj. Na veliki odmor Cedevita je otišla s vodstvom 35:31, a uoči početka četvrte dionice rezultat je bio 51:51.

Kad je Domagoj Bošnjak na 6:24 min. do kraja utakmice zabio za dva, Cedevita je bila na zaostatku 57:60, no nakon toga domaćini su napravili seriju 13-0. Na 2:11 min. do završetka Josip Barnjak zaključio ju je kad je pogodio koš i dodatno slobodno bacanje za 73:57 vodstvo svoje momčadi, a u preostalom vremenu Cedevita više nije imala šanse.

Cedevita je naposljetku utakmicu završila s 26 izgubljenih lopti. Za Zagrepčane nisu igrali Jakov Vladović, Karlo Matković, Vito Čubrilo i Rok Radović, a predvodili su ih Darko Bajo s 15 poena i sedam skokova te Antonio Jordano s 13 poena.

Na strani Šrkljeva Karlo Uljarević utakmicu je završio s 19 poena (šut za tricu 5/5) i tri skoka, David Ušić upisao je 15 poena i sedam skokova, a Josip Barnjak 13 poena i pet skokova.

“Prije svega želim čestitati Adria Oil Škrljevu na pobjedi i odličnoj igri, a također i treneru na odličnoj pripremi. Stvarno su drugo poluvrijeme odigrali na nivou i nemam što reći. Iskoristili su sve naše loše stvari”, rekao je nakon utakmice trener Cedevite Dražen Orešković.