Nogometaši Rijeke poraženi na gostovanju u Osijeku

Nogometaši Rijeke poraženi su na gostovanju kod Osijeka (1:2) u utakmici 34. kola Hrvatski telekom Prve lige. Rijeka je doživjela prvi poraz od Osijeka u četvrtom međusobnom ogledu ove sezone, iako je otvaranje utakmice naslutilo drugačiji rasplet.

Naime, nakon uvoda u utakmicu bez zanimljivijeg sadržaja, u 11. minuti Mamić je ubacio s lijeve strane, Čolak se odlično snašao i udarcem glavom zatresao mrežu – 0:1.

Osijek je uzvratio u 23. minuti. Talys je lijepo prošao po lijevoj strani i okušao udarac, a sve je rezultiralo kornerom za Osijek iako su nogometaši Rijeke protestirali protiv te odluke.

Nakon ubačaja iz kuta, lopta je ponovo došla do Pilja koji je opet ubacio. Escoval je prebacio loptu glavom, Marić je ostao sam na drugoj vratnici i poentirao – 1:1.

I onda se dogodio detalj koji je usmjerio utakmicu. Nakon prekršaja Špoljarića na Pavičiću u 38. minuti, došlo je do naguravanja na travnjaku. Sudac Jović pokazao je žuti kartonu Špoljariću, ali i Pavičiću kojem je to bio drugi, isključujući karton.

Do kraja prvog dijela Escoval je u 40. minuti uspio uhvatiti Šoršu i spriječiti kontru Osijeka, dok je udarac Marića glavom u 44. minuti završio u leđima Punčeca.

Na drugoj strani malo je nedostajalo da Čolak dohvati jednu loptu pred golom Osijeka, ali vratar Malenica je na vrijeme izašao i otklonio opasnost.

Rijeka u nastavku nije uspjela ozbiljnije zaprijetiti domaćinu, koji je u 48. minuti stigao do ključnog gola. Nakon ubačaja Talysa, Ejupijev udarac glavom zaustavila je greda, ali lopta se odbila do Marića koji je poentirao – 2:1.

Osijek je i u nastavku drugog dijela bio konkretniji koristeći brojčanu prednost, udarac Špoljarića (69′), te ubačaj Pilja (71′) kojega nije uspio ukrotiti Sluga, prošli su nekažnjeno. Osijek je najbliže trećem pogotku bio u 83. minuti. Žaper i Marić odličnim su duplim pasom izbacili obranu Rijeke, ali udarac Žampera uspio je blokirati Župarić.

Igor Bišćan pokušao je uvođenjem Tomečaka i Gorgona, ali nekoliko ubačaja, te pokušaj Puljića u dubokoj sudačkoj nadoknadi nisu bili dovoljni da se izbjegne poraz u Gradskom vrtu.