Osijek šokirao Rujevicu u samoj završnici utakmice

Nogometaši Rijeke i Osijeka remizirali su 1:1 u derbiju petog kola Hrvatski telekom Prve lige. Rijeka je propustila uzeti puni plijen, gosti su u samoj završnici uspjeli probiti riječku obranu i doći do vrijednog boda na Rujevici.

Rijeka je povela u 34. minuti utakmice. Kvržić je sjajno ubacio iz slobodnog udarca, Čolak je bio najviši i udarcem glavom sjajno matirao Ivušić – 1:0.

Osijek je u završnici utakmice bacio karte prema naprijed što se isplatilo u 86. minuti. Silva je ostao sam na desnoj strani, odigrao za Žapera koji je poentirao – 1:1.

U sudačkoj nadoknadi obje ekipe su mogle do slavlja. Prvo se Silva sjurio u kazneni prostor, ali Prskalo je odličnom intervencijom sačuvao mrežu.

Na drugoj strani milimetri su Rijeku dijelili od slavlja. U trećoj minuti nadoknade Čolak je izbio sam pred vratara, ali Ivušić je obranio. Odbijanac je došao do Acostyja koji je gurnuo za Kvržića. Uslijedio je snažan udarac, ali greda je spasila Osijek.

Nakon početnog ispitivanja snaga, Osijek je stigao pred gol Rijeke u 14. minuti. Marić je prizemnim ubačajem u pet metara pokušao pronaći Mancea koji je bio predaleko od lopte.

Rijeka je uzvratila četiri minute kasnije. Čolak je pobjegao obrani Osijeka, riješio se pratnje Škorića i pucao iz uskog kuta, ali lopta je prošla pored gola.

Gostima se prilika otvorila u 30. minuti u vidu slobodnog udarca na 25 metara. Bočkaj je potegnuo u svom stilu, ali živi zid blokirao je udarac.

Nakon pogotka Antonija Čolaka, Osijek je imao priliku u 40. minuti. Kleinheisler se izborio za poziciju na rubu kaznenog prostora, lopta je prošla uz vratnicu

Do kraja prvog dijela obje ekipe su imale po jednu priliku. U 43. minuti, nakon jedne duge lopte, Marić je prebacio istrčalog Prskala, ali Smolčić je bio na mjestu i spriječio da lopta ode u mrežu.

U posljednjim trenucima prvog dijela Murić je sjajno izbacio Kvržića na desnoj strani koji se riješio pratnje Bočkaja i odlično ubacio, ali Šorša je izbio loptu pred golom.

Osijek je nastavak otvorio brzom kontrom koju je, udarcem s lijeve strane kaznenog prostora, okončao Bočkaj, ali Prskalo se nije dao iznenaditi.

U 55. minuti nakon kontakta Lope i Lončara u kaznenom prostoru, nogometaš Rijeke završio je na travnjaku, ali glavni sudac nije pokazao na bijelu točku.

Osijek je veliku priliku imao u 69. minuti. Marić je pobjegao Punčecu, ali Prskalo je sjajnom reakcijom sačuvao mrežu, a zatim još jednom obranio pokušaj Marića nakon odbijene lopte.

Tri minute kasnije Mance je snažno potegnuo s dvadesetak metara, ali nije bilo preciznosti. Osijek je u završnici ipak uspio postići vrijedan pogodak i odnijeti bod iz Rijeke.