Pioniri i kadeti Rijeke upisali pobjedu protiv Varaždina

Stariji pioniri Rijeke pobijedili su Varaždin 3:2 u utakmici desetog kola Prve HNL. Bijeli su tako upisali četvrtu prvenstvenu pobjedu,

Rijeka je do pobjede stigla u posljednjim minutama utakmice. Nakon gužve u kaznenom prostoru Varaždina, Bogolin je bio najbrži i najspretniji i poentirao za pobjedu i veliko slavlje Rijeke – 3:2.

Rijeka je povela u petoj minuti. Žlibanović  je bacio dugu loptu iz auta. Lopta se odbila do Momčilovskog koji je preciznim udarcem pogodio donji lijevi kut – 1:0.

Gosti su uzvratili u zadnjim trenucima prvog poluvremena. Nakon akcije po lijevoj strani i povratne lopte, Canjuga je poentirao – 1:1.

Rijeka je vratila prednost u 41. minuti. Šerifović je dugom loptom pronašao Srdoča na desnoj strani koji je izbio sam pred gol – 2:1.

Varaždin nije odustajao. U 52. minuti akcija je išla po desnoj strani, a Canjuga je opet dočekao povratnu loptu – 2:2.

Kadeti Rijeke pobijedili su Varaždin 2:1 u utakmici desetog kola Prve HNL koju je obilježila zanimljiva završnica.

Igrala se 89. minuta utakmice, Simčić je prošao pored Kosa Harjača kojem nije preostalo ništa nego srušiti nogometaša Rijeke. Frigan je preuzeo odgovornost s bijele točke i poentirao – 2:1.

Rijeka je u posljednjim trenucima mogla i do trećeg gola, ali Simčić nije iskoristio pogrešku obrane Varaždina.

Varaždin je prvi ozbiljnije zaprijetio na utakmici, udarac Gibanjeka iz slobodnog udarca u šestoj minuti završio je na gredi.

Rijeka je uzvratila i odmah povela. Frigan je uspio izboriti se za poziciju između dva igrača i poentirati – 1:0.

Varaždin je pritisnuo u nastavku, iako je Rijeka propustila veliku priliku u 54. minuti kada je zbog igranja rukom dosuđen jedanaesterac za bijele. Kovačević je pucao, ali lopta je otišla preko grede.

Gosti su izjednačili u 66. minuti kada je Bujan lijepo pogodio s 25 metara – 1:1.