Povežite se s nama

Mozaik

Policija o velikoj povorci: Vozači alegorijskih kola bez alkohola, dronovi zabranjeni…

Objavljeno

na

Foto: Zoran Matusan




U nedjelju, 11. veljače s početkom u 12 sati, u Rijeci će se održati manifestacija kulturno-zabavnog karaktera „Riječki karneval 2024. – Međunarodna karnevalska povorka“. Tim povodom riječka policija objavila je upute za građane i sudionike koje prenosimo u cijelosti:

Organizator Turistička zajednica Grada Rijeke najavila je veliki broj sudionika karnevalske povorke na ovom javnom okupljanju, kao i veliki broj posjetitelja, koji će manifestaciju pratiti uz planiranu trasu kretanja karnevalske povorke, ulicama: Ivana pl. Zajca – Ribarska –  Jelačićev trg – Scarpina – Korzo – Trg 128. brigade hrvatske vojske – Dolac – Erazma Barčića – Zadarska – Riva.

Tijekom održavanja programa, kao i prethodnih godina, zatvara se promet središtem grada te se od 10 sati ulicama na trasi kretanja karnevalske povorke promet neće odvijati, a preregulacija prometa obilaznim ulicama trajat će do 23 sata.

Radi osiguranja nesmetanog održavanja Međunarodne karnevalske povorke i povoljnog stanja javnog reda i mira, policijski službenici Policijske uprave primorsko-goranske provodit će pojačane mjere i  po potrebi kontrolirati osobe i stvari koje imaju sa sobom. Stoga upućujemo sudionike karnevalske povorke i posjetitelje da sa sobom ne nose sredstva i predmete pogodne za ozljeđivanje ili druge predmete čijim korištenjem može doći do protupravnih ponašanja.

Sukladno članku 79. Zakona o policijskim poslovima i ovlastima navedeno javno okupljanje će se snimati.

Za korisnike zračnog prostora uspostavit će se zona ”zabrane letenja” zbog sigurnosnih razloga, takozvana NO FLY zona, na području grada Rijeke, odnosno prostora javnog okupljanja, osim korisnika s posebnim odobrenjima.

Sudionike i posjetitelje Međunarodne karnevalske povorke pozivamo na suradnju i dosljedno pridržavanje uputa policije i organizatora kako bi ovo javno okupljanje proteklo u veselom ozračju uz povoljno stanje javnog reda i mira.

Posebno apeliramo na sve spomenute da svojim ponašanjem ne ugrožavaju svoju i tuđu sigurnost, kao i sigurnost imovine, radi čega savjetujemo:

Sudionike karnevalske povorke koji će upravljati alegorijskim kolima molimo da ne konzumiraju alkoholna pića te da se prilikom kretanja javnim prometnim površinama pridržavaju uputa organizatora i policije;

  • osobe koje su konzumirale alkoholna pića pozivamo da ne upravljaju vozilima već da koriste javni prijevoz, usluge taxi prijevoza, ovisno o udaljenosti pješače do svojih odredišta ili zamole za prijevoz nekoga tko nije pod utjecajem alkohola;
  • osobe koje su maskirane molimo da ne ulaze u trgovine i druge objekte već prilikom ulaska skinu masku s lica;
  • svim sudionicima u prometu da obrate pozornost prilikom nailaska na karnevalske grupe te da se pridržavaju uputa policije i organizatora.

Sudionicima i posjetiteljima Međunarodne karnevalske povorke zahvaljujemo na suradnji i povjerenju sa željom da ovo događanje provedu u dobrom i veselom raspoloženju, poručili su iz policije.

Marketing
Marketing
Marketing tower-centar
Marketing
Marketing

Rijeka Plus obavijesti

07.02.2025.

Rijeka plus d.o.o. objavljuje natječaj za davanje u zakup poslovnih prostora u Rijeci, na adresi Miroslava Krleže 4, Srdoči bb i zemljišta na Srdočima te poslovnog prostora u javnoj garaži Kantrida, na adresi Istarska 33.

Natječaj će se provesti provođenjem usmenog nadmetanja (licitacije) dana 21.02.2025. godine (petak) na adresi Rijeka, Titov trg 3, prizemlje desno (sala za licitacije), prema rasporedu iz natječaja.

Prijave moraju biti primljene zaključno s 17.02.2025. godine do 15:00 sati u sjedištu Rijeka plus d.o.o. Blaža Polića 2.

Fiuman Plus

Društvene mreže