Riječkim boksačima tri medalje na Prvenstvu Hrvatske, Uremović najuspješniji

Boksački klub Rijeka na ovotjednom Prvenstvu Hrvatske koje se održalo u Zagrebu nastupio je s troje natjecatelja. Riječke boje predstavljali su Matej Uremović, Petar Cetinić i Marin Slavić.

Najuspješniji je očekivano bio Uremović, koji je ranije ovog mjeseca od strane izbornika proglašen i rezervnim boksačem hrvatske reprezentacije u kategoriji do 81 kilogram za europske kvalifikacije u Londonu za plasman na Olimpijske igre.

Uremović je u finalu izgubio od Luke Plantića te mu je stoga pripala srebrna medalja, ali za utjehu mu zasigurno ostaje činjenica da je njihova borba proglašena najborbenijim mečom na prvenstvu.

Petar Cetinić izgubio je na bodove 2:3 u iznimno tijesnom meču sa Stipanom Prtenjačom, dok je Marin Slavić izgubio 0:5 KO u borbi s Markom Zeljkom. Oboje su u konačnici osvojili bronce.