Rijeka pobijedila Luton uz prekrasan pogodak Gorgona

Nogometaši Rijeke pobijedili su Luton Town 2:0 u posljednjoj provjeri na pripremama u Sloveniji. Rijeka je odigrala još jednu dobru utakmicu protiv čvrstog engleskog trećeligaša.

U 18. minuti Kvržić je ubacio s desne strane, ali braniča Lutona uspio je izbiti loptu ispred Puljića. U igri nije nedostajalo čvrstine, ali kvaliteta do Rijeke je došla do izražaja.

U 23. minuti Gorgon je oduzeo loptu i gurnuo u prostor za Čolaka. Napadač Rijeke izbjegnuo je klizeći start braniča Lutona i gurnuo loptu pored vratara – 1:0.

Engleska momčad uzvratila je ubrzo, 10 je odigrao za 9 koji si je otvorio prostor, ali Sluga je bio siguran.

I onda je stigao najljepši trenutak na pripremama Rijeke. U 32. minuti Zuta je oduzeo jednu loptu na protivničkoj polovici i odigrao za Gorgona koji je prekrasno potegnuo s 18 metara – 2:0.

U nastavku utakmice Rijeka je nekoliko puta stigla pred gol Lutona, ali bez konkretnijeg učinka. Na drugoj strani, 24 je pucao i vratnica je spasila Rijeku.

Luton je u nastavku igrao konkretnije, ali udarci 24 (58′), 17 (74′) i 20 (77′) nisu pronašli put do mreže.