Rijeka prošla u polufinale Kupa

Bojazan Matjaža Keka da bi njegova ekipa mogla ući preopušteno u uzvratnu utakmicu četvrtfinala Kupa Hrvatske protiv Lokomotive nakon uvjerljive pobjede od 4:1 na domaćem terenu ipak je, pokazalo se, bila nepotrebna.

Nogometaši Rijeke na gostovanju u Zagrebu su ubilježili još uvjerljiviju pobjedu, ovog puta sačuvali su svoju mrežu netaknutom, a u suparničku su loptu poslali četiri puta.

Rijeka je povela u 36. minuti pogotkom Anasa Sharbinija, a svega tri minute kasnije vodstvo je povećano na 2:0 zahvaljujući Vešoviću. U drugom poluvremenu na 3:0 povisuje Tomasov u 51. minuti, a konačnih 4:0 postavlja Ivančić u 77. minuti.

ZAGREB Igralište u Kranjčevićevoj. Gledatelja: 300. Sudac: Tihomir Pejin (Donji Miholjac).

STRIJELCI: 0:1 Sharbini 36′ , 0:2 Vešović 39′, 0:3 Tomasov 51′, 0:4 Ivančić 77′.

LOKOMOTIVA:  Zelenika, Bartolec, Mamić, Biljan, Mrčela, Addy (od 26′ Prenga), Šovši (od 46′ Begonja)ć, Rukavina, Bručić, Kolar (od 41′ Marić), Andrijašević.

RIJEKA: Prskalo, Vešović, Samardžić, Mitrović, Leovac, Radošević, Močinić, Mišić (od 75′ Alex), Tomasov (od 80′ Hristov), Sharbini (od 65′ Cvijanović), Ivančić.