Rukometaši Hrvatske na Zametu pobijedili Srbiju

Sportski centar Zamet ove je subote bio itekako premali za sve one koji su htjeli uživo pogledati posljednju pripremnu utakmicu hrvatske rukometne reprezentacije prije odlaska na Svjetsko prvenstvo u Katar. Interes je vjerojatno bio tim veći što je protivnik bila reprezentacija Srbije, bez obzira što je Hrvatska već odigrala ovog tjedna jednu utakmicu protiv njih te ubilježila pobjedu.

Rijetko kad se može vidjeti doslovno kolona ljudi koji čekaju na ulazak u dvoranu Zamet, što potvrđuje koliko je velik interes vladao za utakmicom.

Hrvatska će u Katar otići u dobrom raspoloženju zahvaljujući pobjedo od 34:30 u Rijeci, iako stručnjaci smatraju da se moglo i bolje odigrati utakmicu, pogotovo jer je Srbija nakon prvih 20 minuta bila u vodstvu s dva gola prednosti pri rezultatu 9:7.

Slavko Goluža zbog toga je na poluvremenu napravio nekoliko izmjena, pa smo nošeni igrom Bičanića i Kopljara te s dva povezana pogotka Sliškovića prešli u vodstvo koje se više nije ispuštalo.

Hrvatsku su do pobjede predvodili Manuel Štrlek sa šest te Domagoj Duvnjak, Zlatko Horvat i Ivan Čupić sa po pet golova, dok su u gostujućim redovima najefikasniji bili Momir Ilić s osam i Marko Vujin sa šest golova.