Sjajni rezultati plivača Primorja na Prvenstvu Hrvatske u 25-metarskim bazenima

Plivački iz PK Primorja tijekom prošlog vikenda u tri dana natjecanja koliko je trajalo Prvenstvo Hrvatske u 25-metarskim bazenima ostvarili su brojne sjajne rezultate. Osvojili su ukupno osvojili 57 medalja od čega 23 zlata, a u nastavku možete vidjeti dnevne preglede najboljih postignutih rezultata:

Prvi dan

Prvog dana Prvenstva Hrvatske u 25 m bazenima što se od petak do nedjelje održava na riječkim Bazenima Kantrida, odličan start imali su plivačice i plivači Primorja. Mlađa juniorka Ana Herceg najprije je u jutarnjoj utrci na 400 slobodno oborila mlađejuniorski rekord Hrvatske sa 4:16,54, a zatim je u popodnevnom finalu s rezultatom 4:14,76 oborila i juniorski rekord Hrvatske koji je 30 godina bio u vlasništvu Anamarije Petričević. S ovim rezultatima Ana je osvojila 1. mjesto u mlađejuniorskoj i juniorskoj konkurenciji, te srebro u mlađeseniorskoj i seniorskoj konkurenciji.

U mlađejuniorskoj konkurenciji u uzbudljivoj utrci 4 x 200 slobodno (8:33,11) do zlata su doplivale Ana Herceg, Eva Stanković, Anja Mikić i Marta Morić. dok su u juniorskoj konkurenciji zlato osvojile Eva Stanković, Anja Juričić, Ana Herceg i Marija Maduna. Pojedinačna juniorska zlata osvojili su i plivači Antonio Rajković na 50 prsno (29,22) te Ognjen Marić u utrci 100 mješovito (57,41) što je ujedno bilo i najbolje vrijeme u mlađeseniorskoj konkurenciji.

Na drugu stepenicu postolja u mlađejuniorskoj konkurenciji stala je Tina Čudina na 50 prsno (34,08), dok je srebrni junior postao Duje Franić na 100 mješovito (57,41). S istim rezultatom Duje je bio drugi i u mlađeseniorskoj konkurenciji, kao i Marin Ercegović na 50 slobodno s rezultatom 22,30. Viceprvaci Hrvatske u seniorskoj konkurenciji postali su Saša Gerbec na 50 prsno (27,84) i Ana Matković na 100 mješovito (1:02,97), muška štafeta 4 x 200 slobodno (7:53,82) za koju su plivali Andrej Ivanović, Noa Kovačić, Duje Franić i David Haring te ženska štafeta 4 x 50 slobodno (1:46,16) za koju su plivale Ana Matković, Marija Maduna, Anja Juričić i Sara Knežević.

Do brončanih medalja doplivali su junior Noa Kovačić na 50 leđno (26,75) te Ognjen Marić na 100 mješovito (57,41) i Marin Ercegović na 50 slobodno (22,30) u seniorskoj konkurenciji.

Drugi dan

Ana Herceg nastavila je svoju dominaciju i drugog dana Prvenstva Hrvatske u plivanju. Osvojila je 6 zlatnih i 2 srebrne medalje te tri puta obarala mlađejuniorski rekord. Najprije je u jutarnjim utrkama osvojila dva mlađejuniorska zlata na 400 mješovito sa 4:51,26 i 200 slobodno sa 2:02,41 što je ujedno bio i novi rekord Hrvatske za mlađe juniorke kojeg je do tada držala Sanja Jovanović. U popodnevnim utrkama Ana je otplivala još brže. U utrci na 400 mješovito  s rezultatom 4:43,85 postavila je novi mlađejuniorski rekord kojeg je držala Anamarija Petričević iz 1988.godine, osvojila zlato i u juniorskoj konkurenciji te srebra u mlađeseniorskoj i seniorskoj konkurenciji. U utrci na 200 slobodno ponovno je rušila rekord i otplivala 2:01,66 s kojim je postala apsolutna pobjednica i osvojila zlato u svim kategorijama.

Do srebrne medalje doplivao je Marin Ercegović u seniorskoj i mlađeseniorskoj konkurenciji na 100 leptir (53,19), te mlađeseniorskoj konkurenciji na 200 slobodno (1:50,64). Srebrna je bila i seniorska štafeta 4 x 100 slobodno u sastavu Marin Ercegović, Ognjen Marić, Noa Kovačić i Andrej Ivanović u vremenu 3:21,19.

Eva Stanković je u jutarnjoj utrci na 400 mješovito osvojila broncu u mlađejuniorskoj konkurenciji dok je u popodnevnom finalu sa 5:01,38 doplivala do bronce u juniorskoj konkurenciji. U istoj utrci Ana Matković je također osvojila broncu ali u seniorskoj konkurenciji sa 4:49,61. Senior Andrej Ivanović je do trećeg mjesta doplivao na 200 slobodno sa 1:50,53 kao i juniorska ženska štafeta 4 x 100 slobodno (3:59,88) u sastavu Marija Maduna, Anja Juričić, Kristina Vuković i Sara Knežević.

Treći dan

Posljednjeg dana Prvenstva Hrvatske u plivanju, Primorjaši su ukupno doplivali do 10 zlata, 4 srebra i 6 bronci uz još jedan oboren mlađejuniorski rekord Ane Herceg. Ovoga puta uspjelo joj je to u utrci na 200 mješovito s rezultatom 2:16.40 i time postala pobjednica u svim kategorijama osim u seniorskoj gdje je prvo mjesto prepustila klupskoj kolegici Ani Matković koja je utrku otplivala za 2:15.67. Četverostruko zlato u svima kategorijama Ana Herceg osvojila je i u utrci 200 leđno s rezultatom 2:12.89.

Zlatnu mlađeseniorsku i srebrnu seniorsku medalju osvojio je Marin Ercegović na 100 slobodno s rezultatom 0:48,36, dok je juniorska ženska štafeta pobijedila suparnice u utrci 4 x 100 mješovito s rezultatom 4:25,29. Za Primorje CO plivale su Kristina Vuković, Tina Čudina, Ema Krajinović i Marija Maduna.

Mlađa juniorka Eva Stanković u najdužoj ženskoj disciplini prvenstva 800 slobodno otplivala je odličnih 8:56,17 i s tim rezultatom ukupno osvojila srebro u mlađejuniorskoj i juniorskoj konkurenciji dok je u mlađeseniorskoj i seniorskoj konkurenciji bila brončana.

Juniorka Marija Maduna s rezultatom 0:57,24 osvojila je trostruku broncu u kategorijama seniora, mlađih seniora i juniora, kao i mlađejuniorska ženska štafeta 4 x 100 mješovito (4:25,84) u sastavu Ana Herceg, Tina Čudina, Anja Mikić i Eva Stanković.

Primorjaši su na ovom Prvenstvu ukupno osvojili 57 medalja od čega 23 zlata, 20 srebra i 14 bronci uz sedam oborenih rekorda Ane Herceg.