U odličnoj atmosferi Zamet odnio pobjedu protiv Poreča

Jučer je RK Zamet odigrao zaostalu utakmicu 4. kola „Paket 24“ Hrvatske premijer lige koja je završila rezultatom 23:18 u korist domaćina. Utakmicu je obilježila izvrsna atmosfera te niz preokreta i neizvjesnih trenutaka.

Zamet je vrhunski otvorio susret te nakon kratkog vremena poveo sa 7:3, zahvaljujući Martinoviću, Starčeviću i Njegovanu koji ostvaruju pet uzastopnih pogodaka. Nakon što u gosti posegnuli za minutom odmora, po povratku na parket rade seriju od 1:6 te prvi put preuzimaju vodstvo u utakmici. Vrlo raspoloženi Matija Starčević potom zabija tri vezana pogotka što omogućuje Zametu odlazak na odmor sa prednošću od 11:9.

Drugo poluvrijeme ponovno bolje otvaraju igrači trenera Matoševića te preko kontra napada ostvaruju prednost od četiri pogotka. Porečani se tu nisu predali pa u 53. minuti još jednom poravnavaju rezultat. Sve je slutilo na neizvjesnu završnicu, međutim mlada ekipa rukometaša Zameta uz pomoć izvrsnog Marina Sorića na golu te četiri uzastopna pogotka (Njegovan, Mozetić, Starćević, Mrakovčić) odlaze na nedostižnu prednost i na koncu odnose pobjedu.

Kod domaćina su se istaknuli Starčević s devet pogodaka i Njegovan s pet te Sorić s 14 obrana. U ekipi Poreča iskazao se Sakić s pet pogodaka, dok je golman Subotić imao 12 obrana.

Sljedeće kolo RK Zamet igra u gostima, već ovog vikenda, 19. listopada očekuje ih utakmica protiv Dubrovnika.