Crna kronika
DORH ipak s kaznenom prijavom protiv jedne osobe zbog “slučaja Platak”
Državno odvjetništvo podignulo je optužnicu protiv jednog od trojice MMA-ovaca koji su napali HGSS-ovce s Platka.
Općinsko državno odvjetništvo podignulo je optužniicu protiv 21-godišnjaka zbog pokušaja nanošenja teške tjelesne ozljede HGSS-ovcu.
“Općinsko državno odvjetništvo u Rijeci je 24. veljače, nakon provedenog istraživanja, podiglo pred Općinskim sudom u Rijeci optužnicu protiv državljanina Republike Hrvatske (2001.) zbog počinjenog kaznenog djela teške tjelesne ozljede u pokušaju iz članka 118. stavak 1. u svezi članka 34. Kaznenog zakona.
Optužnicom se okrivljenom 21-godišnjaku stavlja na teret da je 29. siječnja 2023., oko 20:15 sati na Platku, u podnožju žičare, dok je trajao fizički sukob više osoba, pristajući da teško tjelesno ozlijedi oštećenika prišao mu dok je sjedio na podu te ga obuvenom nogom udario u desnu stranu glave. Oštećenik je uslijed opisanog postupanja okrivljenika zadobio tjelesnu ozljedu, a stjecajem okolnosti kod oštećenika nisu nastale ozljede teže naravi”, priopćilo je Općinsko državno odvjetništvo u Rijeci.
Izvidi DORH-a uslijedili su nakon što su napokon od Policijske uprave primorsko-goranske primili izvješće o događaju s Platka.
Iz riječkog Državnog odvjetništva prethodno su rekli da ih policija nije izvijestila o tučnjavi na Platku, u kojoj su ozlijeđene tri osobe, i da su o svemu doznali iz medija pa su, kako su naveli, zatražili dostavu pisanog izvješća o svemu što je policija utvrdila. Naloženi su i dodatni izvidi. Policija je ranije objavila da će prekršajno prijaviti petoricu sudionika tučnjave na Platku, a među njima je i 21-godišnjak protiv kojeg je sada tužiteljstvo pokrenulo i kazneni postupak.









