Vijesti - Rijeka
Blažinović: “Linija Kvarnerski most predstavlja mnogo više od nove pomorske veze”
--------------------------------------------------

--------------------------------------------------
Nakon svečanog pokretanja nove brzobrodske linije „Kvarnerski most“, predsjednik Uprave Jadrolinije Robert Blažinović istaknuo je kako nova pomorska veza predstavlja mnogo više od još jedne sezonske linije u mreži nacionalnog brodara.
Nova brzobrodska linija povezuje Kraljevicu, Crikvenicu, Senj, Bašku, Lopar, Rab i Lun na otoku Pagu, a prometovat će do 30. kolovoza. Prvoj plovidbi pridružili su se potpredsjednik Vlade Republike Hrvatske i ministar mora, prometa i infrastrukture Oleg Butković te brojni predstavnici lokalne i regionalne samouprave, turističkih zajednica i partnera uključenih u projekt.
„Danas smo obilježili početak plovidbe nove brzobrodske linije ‘Kvarnerski most’, koja povezuje Kraljevicu, Crikvenicu, Senj, Bašku, Lopar, Rab i Lun na Pagu“, poručio je Blažinović.
Naglasio je kako je riječ o projektu koji nadilazi samu prometnu povezanost.
„Ova linija predstavlja mnogo više od nove pomorske veze. Riječ je o strateškom iskoraku u povezivanju obale i otoka, jačanju mobilnosti stanovništva, stvaranju novih mogućnosti za turistički razvoj te dodatnom valoriziranju potencijala Kvarnera kao jedinstvene destinacije“, istaknuo je predsjednik Uprave Jadrolinije.
Dodao je kako nova linija potvrđuje usmjerenost Jadrolinije na potrebe putnika i razvoj usluga koje donose dodatnu vrijednost lokalnim zajednicama i posjetiteljima.
Liniju održava katamaran Silba kapaciteta 310 putnika, a njezina je svrha ponuditi alternativu cestovnom prometu tijekom ljetnih mjeseci te omogućiti jednostavnije i brže povezivanje kvarnerskih destinacija.
Blažinović je na kraju posadi i putnicima poželio mirno more te uspješnu prvu sezonu plovidbe nove linije.












