Povežite se s nama

Mozaik

Dani špilje Vrelo: Edukativan i obiteljski vikend u podzemlju Gorskog kotara

Objavljeno

na

Foto: Nebojša Anić

--------------------------------------------------


--------------------------------------------------


U subotu i nedjelju, 5. i 6. srpnja, u Fužinama se održavaju Dani špilje Vrelo, dvodnevni program posvećen prirodnim vrijednostima ovog geološkog lokaliteta, povodom 75. obljetnice njenog otkrića. Špilja Vrelo, stara između 3,5 i 4 milijuna godina, nalazi se samo 300 metara od obale jezera Bajer i jedan je od zanimljivijih primjera krških pojava u Gorskom kotaru.

Program uključuje stručno vođene ture kroz špilju koje će se održavati u više termina tijekom oba dana, a posjetitelji će imati priliku saznati više o njenim geološkim osobitostima i podzemnim vodenim fenomenima. Ulaznice su dostupne po promotivnoj cijeni od 4,50 eura, dok djeca do 12 godina imaju besplatan ulaz. Dodatno, u oba dana između 14:00 i 16:00 sati organizirano je pet besplatnih tura s vodičem.

Posebnost špilje Vrelo, osim bogatih špiljskih ukrasa i stalne temperature od 8°C, jest i njena potpuna pristupačnost – staza je prilagođena osobama s invaliditetom i starijim posjetiteljima.

U sklopu manifestacije bit će postavljena i izložba fotografija trećeg kanala špilje, autora i speleologa Nebojše Anića, koji će u nedjelju u 11 i 12 sati održati i dodatne ture za zainteresirane za speleologiju. Za djecu je predviđena besplatna kreativna radionica „Moja šuma i jezero – crtamo na drvu“, uz oslikavanje lica, koju u nedjelju vodi Antonija Čop (Garden’s Gift) od 14 do 17 sati.

Posjetitelji će također moći uživati u panoramskoj vožnji turističkim vlakićem oko jezera Bajer, po cijeni od 4,00 eura, dok je za djecu vožnja besplatna.

Dani špilje Vrelo najavljuju početak ljetnog programa u Fužinama, koji se nastavlja BOB Festom 20. srpnja, zatim CINEHILL Festivalom od 22. do 27. srpnja, te SUP regatom krajem mjeseca.

Marketing
Marketing
Marketing
Marketing
Marketing
Marketing
Marketing

Fiuman Plus

Društvene mreže