Ove nedjelje na nogometnom stadionu na Rujevici igrao se derbi između Rijeke i Dinama, a konačni rezultat vjerojatno je iznenadio i one najvjernije navijače Rijeke! Dinamo je u potpunosti uništen, Rijeka je slavila s fantastičnih 5:2!

Da je Matjaž Kek pisao scenarij za otvaranje utakmice, vjerojatno se ne bi nadao vodstvu nakon svega 17 sekundi igre. Tek što je sudac dao znak za početak utakmice, Vešović je pobjegao obrani Dinama, Šemper se poskliznuo ali ipak je uhvatio loptu. Pivarić je išao nespretno je izbijati loptu, a Mario Gavranović je uzeo dar i poentirao za možda i najbrži gol ikada u derbijima Rijeke i Dinama.

U 33. minuti Alexander Gorgon uspio je povećati vodstvo Rijeke. Vešović je povukao loptu po desnom boku i odgodio dodavanje Ristovskom. Uslijedio je ubačaj, kojega je sjajno dočekao Gorgon i zabio za 2:0, rezultat kojim se i otišlo na odmor na poluvremenu.

Rijeka je furiozno nastavila i u drugom dijelu utakmice. Bila je tek 50. minuta kad su Marko Vešović i Mario Gavranović duplim pasom izbacili iz igre cijelu obranu Dinama, a onda se Vešović sjurio sam i zatresao mrežu Dinama! Samo pet minuta kasnije Gorgon šalje Dinamovog vratara još jednom u mrežu po loptu. Austrijski napadač otvorio si je prostor na 25 metara i briljantnim udarcem matirao je Šempera.

Tu golovima nije bio ni približno kraj. U 82. minuti Soudani smanjuje zaostatak na 4:1, ali na 5:1 odmah nakon toga postavlja Vešović nakon što je sjajno pobjedao braničima Dinama. Konačnih 5:2 postavljeno je u 86. minuti kad je za Dinamo zabio Domagoj Pavičić.

Rijeka je sad na ugodnih četiri boda prednosti pred trećeplasiranim Dinamom na ljestvici, da nije bilo pojedinih nedavnih sudačkih nepravdi, ta prednost mogla je biti i veća. Spomenimo i kako je sad na drugom mjestu Osijek s jednim bodom manje od Rijeke. Ovo je definitivno utakmica za pamćenje, koja naznačuje i da bi cijela seozna mogla biti ona koja će se dugo, dugo pamtiti…

Rijeka – Dinamo 5:2