Juniori Rijeke teško poraženi, završili sezonu na trećem mjestu

Juniori Rijeke poraženi su od Lokomotive 2:5 u utakmici posljednjeg, 30. kola Prve HNL.

Rijeka je prvenstvo okončala na trećem mjestu 18 pobjeda, sedam remija, te pet poraza u 61 osvojen bod.

Bijeli su u ogledu protiv aktualnog pobjednika Kupa Hrvatske odigrali odličnih pola sata i onda jednostavno nestali.

Lokosi su nešto kvalitetnije ušlo u utakmicu, u sedmoj minuti udarac Baždarića otišao je preko grede.

Gosti prijete već u idućem napadu, nakon opasnog ubačaja, Canjuga je u sjajnoj situaciji glavom promašio vrata.

Rijeka je polako počela povezivati konce u igri, a onda je u devetoj minuti u kaznenom prostoru Lokomotive srušen Begonja – kazneni udarac za Rijeku.

Gajzler je bio siguran s bijele točke za 16 gol ove sezone – 1:0.

Već u 11. minuti Gajzler je požrtvovno oduzeo jednu loptu, Panić sjajno proigrao Babića u kaznenom prostoru, a njegov udarac ukrotio je Vincelj.

Rijeka je bila opasna i direktno iz kornera, u 14. minuti ubačaj Bodetića, Vincelj je izvukao ispod grede. U nastavku akcije dobro je pucao i Burčul, ali njegov udarac pogodio je na putu prema mreži Begonju.

Bijeli su dominirali u tom periodu, nedostajalo je malo mirnoće u posljednjemu pasu. U 30. minuti Begovića je odlično ubacio, a Gajzler u sjajnoj situaciji glavom je poslao loptu preko gola.

U 34. minuti Rijeka je povela. Nakon nekoliko točnih dodavanja, Gajzler je propustio loptu za Begonju koji je sjajno pogodio suprotan kut – 2:0.

Bio je to trenutak u kojem ništa nije dalo naslutiti što će se dogoditi već u posljednjih pet minuta prvog poluvremena.

Lokomotiva se u igru vratila u 40. minuti, Matijevićev udarac pronašao je put u mrežu Rijeke – 2:1.

Bijeli se nisu ni snašli, a gosti su izjednačili u 41. minuti. Nakon ubačaja iz kuta, lopta se odbila do Matića koji ju snažnim udarcem pospremio u mrežu – 2:2.

Kao da to nije bio dovoljan šok za Rijeku, Lokomotiva zamalo stigla do potpunog preokreta već u prvom dijelu.

U sudačkoj nadoknadi nakon udarca glavom igrača Lokomotive, Bliznac je sjajnom obranom sačuvao mrežu.

Nastavak je donio nastavak bolje igre gostiju, u 51. minuti Matijević je bio u odličnoj situaciji pred golom Rijeke, ali njegov udarac blokirao je Burčul.

Lokomotiva je povela u 62. minuti. Nakon odlične akcije na drugoj vratnici pucao je Baškarad, a Bodetić spriječio siguran gol. Ipak, lopta je došla do Borovičkića koji je bio siguran – 2:3.

U 69. minuti Matijević je izbjegao zaleđe i sjurio se prema golu Rijeke, a Bliznac je odličnom obranom ostavio Rijeku u igri.

Ipak, vratar Rijeke do kraja utakmice morao je još dvaput vaditi loptu iz vlastite mreže.

U 77. minuti Borovičkić je pucao glavom, Bliznac i greda spasili su na kratko bijele, ali Baždarić je bio na pravom mjestu – 2:4.

Konačnih 2:5 gosti su postavili u 88. minuti. Došen je probio stranu i ubacio, lopta je prošla sve, a Olić je ostao sam i pogodio – 2:5.

Rijeka Plus obavijesti

03.06.2024.

Prodajno mjesto Rijeka plusa na Jelačićevom trgu 3, od dana 04.06.2024.godine pa sve do kraja lipnja radit će do 13 sati. Radno vrijeme od ponedjeljka do petka je od 06:30 do 13 sati, dok subotom prodajno mjesto radi od 07:30 do 12 sati. Korisnici parkirne karte mogu jednostavno i brzo produživati internet bankarstvom.