Kadeti i stariji pioniri Rijeke potvrdili status najboljih u regiji

Kadeti Rijeke pobjednici su regionalne faze Kupa Hrvatske nakon što su u finalu Središta Rijeka pobijedili Grobničan 2:0.

Rijeka je do pobjede stigla uz dvostrukog strijelca Franka Buljanovića. Prvo je u 31. minuti Buljanović nakon lijepe solo akcije lijevom nogom prebacio vratara Grobničana – 1:0.

Drugi gol stigao je u 75. minuti, nakon duplog pasa, Buljanović je pogodio kut – 2:0.

Rijeka je stvorila puno prilika, triput pogodila okvir gola, a gosti su se također pokazali u dobrom izdanju kao vrlo kvalitetan suparnik.

Pioniri Rijeke pobjednici su Kupa Hrvatske, Nogometnog središta Rijeka. Riječani su u finalu regionalne faze Kupa Hrvatske pobijedili na gostovanju u Medulinu, Istru 1961 nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca 5:3  – 11m (1:1).

U prvoj seriji izvođači Rijeke (Došen) i Istre 1961 (Moslavac) nisu bili precizni. Uslijedili su pogoci Precettija i Celije, da bi zatim Rožajac zabio za Rijeku, a Bodetić obranio udarac Šavora zaustavivši tako drugi udarac Istre u raspucavanju.

Ružić je donio prednost Rijeci (3:1), Krasniqi je vratio Istru u igru na 3:2, ali Zubović je bio siguran za veliko slavlje pionira Rijeke!

Bila je to utakmica s dva različita poluvremena, Rijeka je bila bolja u prvom dijelu, a Istra 1961 u nastavku. U prvom poluvremenu Rijeka je stvorila nekoliko prilika za pogodak i pritom postignula samo jedan gol.

Prvu šansu imao je Precetti kada je s 10 metara u dobroj situaciji pucao, ali bezuspješno. Drugu situaciju imao je Jakac kada je glavom pucao s pet metara i nije uspio zatresti mrežu vratara, a nakon toga Došen je uputio udarac sa 16 metara, a lopta je otišla zamalo preko gola.

Uskoro je Jakac promašio gol iz neposredne blizine, da bi zatim u novoj prilici u 35. minuti Gardijan ubacio, a udarac Jakaca glavom ovoga puta završio je u mreži – 0:1.

U drugom poluvremenu Istra je bila opasnija, imala je tri udarca izvan 16 metara koje je sigurni vratar Rijeke Bodetić obranio, da bi na samom kraju utakmice domaćin izjednačio pomalo neuobičajenim golom Nerlovića iz skoro mrtvog kuta.

Rijeka je prijetila i u drugom poluvremenu,  Ružić je iz jedne prilike pogodio mrežu protivnika, ali je sudac označio zaleđe i pogodak je poništen.