Kadeti Rijeke uvjerljivom pobjedom zaključili polusezonu

Kadeti Rijeke pobijedili su Sesvete 3:0 u 15. kolu Prve HNL, na oproštaju od polusezone. Bijeli su odigrali odličnu utakmicu u kojoj su triput zatresli mrežu stvorivši još niz prilika.

Sesvete su bolje krenule u utakmicu. Već u drugoj minuti, nakon ubačaja s lijeve strane, Čavara je pucao iz blizine, ali riječka obrana uspješno je blokirala pokušaj.

U 10. minuti Simčić je izveo sjajan prodor, ali udarac s ruba kaznenog prostora nije imao dovoljno ni jačine ni preciznosti.

I nakon kratkog zatišja Rijeka je povela. Buić je u 21. minuti uputio jednu dugu loptu, Matija Frigan riješio se pratnje i sjurio prema golu, te sjajno poentirao – 1:0.

U 30. minuti Simčić i Frigan izveli su sjajan dupli pas, Simčić se provukao kroz obranu i poentirao – 2:0.

Tri minute kasnije Opačić je pokušao u 33. minuti, ali udarac je otišao pored gola.

Rijeka je bila još kvalitetnija u nastavku, u 67. minuti Bossi je odigrao za Frigana koji je izašao sam pred gol i poentirao – 3:0.

U 72. minuti Opačić je prijetio sa sedam metara, ali udarac je otišao preko gola, dok je na drugoj strani Valjanov udarac (82′) obranio Prša.

U završnici Sesvete je propustilo smanjiti rezultat kada je Čavara u odličnoj poziciji pogodio vanjski dio mreže.