Povežite se s nama

Sport

Na Grobniku održano Međunarodno prvenstvo u moto utrkama za povijesne motocikle

Objavljeno

na


--------------------------------------------------


--------------------------------------------------


Automotodrom Grobnik ponovno je bio domaćin utrke Međunarodnog prvenstva Hrvatske u cestovnim moto utrkama za povijesne motocikle. Tijekom natjecateljskog dana vozači klasa 2 do 10 odvozili su dvije bodovne utrke, pruživši publici niz zanimljivih dvoboja i potvrdivši da hrvatska scena povijesnog motociklizma iz godine u godinu raste kvalitetom.

Program je otvoren utrkama klasa 2, 3 i 5. U Klasi 2 pobjedu je u prvoj utrci ostvario Viliam Ćurković (MK Arbanasi) ispred Romea Pocrnića (MCK Nova Rača), no u drugoj utrci Pocrnić je uzvratio i osvojio prvo mjesto, dok je Ćurković završio drugi, pa su njih dvojica podijelili pobjede tijekom vikenda.

U Klasi 3 najbrži u obje utrke bio je Andrija Rončević (MK Križevci), koji je dvostrukom pobjedom potvrdio odličnu formu. U obje utrke drugo mjesto osvojio je njegov klupski kolega Domagoj Belani, dok je Denis Marendić (MCK Nova Rača) u drugoj utrci napredovao na treće mjesto. Saša Prišlin (MK Križevci) osvojio je treće mjesto u prvoj utrci, ali drugu nije uspio završiti zbog nenastupanja (DNS).

Vrlo uvjerljiv bio je i Nenad Jagodić (URPMS Big Bike Racing) koji je slavio u obje utrke Klase 5. Iza njega je u oba nastupa završio Mihaly Nemeth (MK Požega Promet), dok je Tomislav Bartolec (URPMS Big Bike Racing) dvaput osvojio treće mjesto. Za vrijedne bodove borili su se i Vlatko Waronig (MK Podsused) te Darko Škibin (ŠK 1. HMK Zagreb).

Poslijepodnevni program donio je nastupe klasa 6 do 10, u kojima su favoriti uglavnom opravdali očekivanja. U Klasi 10 dvostruku pobjedu ostvario je Zoran Salopek (MK Kvarner) na Ducatiju 851, ispred Marija Muraje (MK Križevci), dok je Josip Rilje (MCK Cetina) oba puta završio treći, a Dražen Novak (MK Križevci) četvrti.

U Klasi 6 oba je nastupa osvojio Mario Peklić (MRK Sveti Ivan Zelina – Peklić RT). Toni Žabjačan (MCK Nova Rača) u obje je utrke bio drugi, dok je Andrija Rončević, nakon dvostruke pobjede u Klasi 3, upisao i dva treća mjesta u Klasi 6, potvrdivši uspješan natjecateljski dan.

Klasa 7 protekla je u znaku Ivana Radotovića (MK Križevci), koji je pobijedio u obje utrke. Marin Gros (MRK Sveti Ivan Zelina) dva je puta završio drugi, dok su iza njih redovito bodove osvajali Tomislav Bartolec, Viliam Ćurković i Nebojša Rajak. Posebno se istaknuo Bartolec koji je tijekom dana nastupio u više klasa i u svakoj ostvario zapažen rezultat.

Ni u Klasi 8 nije bilo promjene na vrhu. Željko Brundić (MCK TRP Marović) slavio je u obje utrke, ispred Jovana Šukurme i Nevena Žilića. Saša Prišlin nije završio prvu utrku (DNF), a u drugoj nije nastupio, pa je ostao bez novih bodova.

Najbrojnija i najatraktivnija bila je Klasa 9. Vjekoslav Pavelić (URPMS Sokol Požega) ostvario je dvije pobjede ispred Davora Grgana (MK Požega Promet) i Zdeslava Dumbovića (MK Kvarner). Tijesne borbe vodili su Ninoslav Herceg, Denis Petric, Domagoj Krešo-Lovrić, Robert Petric i Nikola Rajak, dok su Mario Horvatić i Filip Maksic u prvoj utrci odustali, a Horvatić se u drugoj utrci vratio i osvojio osmo mjesto, dok Maksic nije nastupio.

Još jedan uspješan natjecateljski vikend na Grobniku pokazao je da povijesni motocikli i njihovi vozači imaju posebno mjesto u hrvatskom motociklizmu. Brojni klubovi iz cijele Hrvatske, kvalitetna organizacija i atraktivne utrke pružili su publici dan ispunjen sportskim nadmetanjem, tradicijom i ljubavlju prema motociklima koji su obilježili povijest ovog sporta.

U konkurenciji klubova nije bilo dvojbe oko najuspješnijeg sastava vikenda. MK Križevci slavio je u obje bodovne utrke, potvrdivši kako trenutačno raspolaže najjačom ekipom u hrvatskom cestovnom motociklizmu. U obje utrke osvojio je po 70 bodova, zahvaljujući maksimalnom učinku Ivana Radotovića i Andrije Rončevića te vrijednim bodovima Domagoja Belanija.

Jednako impresivan bio je i MRK Sveti Ivan Zelina, koji je u obje utrke završio na drugom mjestu sa 65 bodova. Stabilni nastupi Marija Peklića, Marina Grosa i Jovana Šukurme ponovno su pokazali kako je riječ o jednoj od najkonstantnijih momčadi prvenstva.

Ako je u klupskoj konkurenciji bilo nekoliko kandidata za vrh, u konkurenciji timova jedan je sastav potpuno dominirao. Servis Košić d.o.o. osvojio je obje bodovne utrke sa maksimalnih 50 bodova, zahvaljujući besprijekornim nastupima Ivana Radotovića i Andrije Rončevića, koji su u obje utrke osvojili po 25 bodova.

Drugo mjesto u obje utrke pripalo je ekipi Litvić RT II, za koju su Marin Gros i Jovan Šukurma osvojili ukupno 40 bodova, dok je treće mjesto u obje utrke osvojio Peklić RT, predvođen Marijom Peklićem s 25 bodova.

Takav rasplet pokazao je kako su vodeći timovi tijekom cijelog dana vozili izuzetno ujednačeno, bez oscilacija, što je u ekipnom bodovanju često presudno.

Čestitke i organizatoru natjecanja, MK Kvarner i Automotodromu Grobnik, na izvrsnoj organizaciji, poručili su iz Hrvatskog motociklističkog saveza.

Marketing
Marketing
Marketing
Marketing
Marketing
Marketing

Fiuman Plus

Društvene mreže