Sport
Nova velika pobjeda Rijeke protiv Hajduka na Poljudu
Nogometaši Rijeke pobijedili su Hajduk 3:1 u utakmici 25. kola Hrvatski telekom Prve lige nanijevši splitskom sastavu prvi poraz nakon deset prvenstvenih utakmica.
Rijeka je ujedno stigla do pete pobjede u posljednjih šest gostovanja u Splitu.
Prvih deset minuta donijelo je ispitivanje snaga, bez ijedne prilike na obje strane.
Onda je uslijedio udarac Kalinića i obrana Labrovića.
Rijeka je vrlo brzo preuzela inicijativu i imala je loptu u svom posjedu.
U 17. minuti to je urodilo udarcem Princea i kornerom. Pavičić je ubacio, Drmić se najbolje snašao i poentirao – 0:1.
U 21. gužva pred golom Rijeke, na kraju svega Grgić se našao u odličnoj situaciji u kaznenom prostoru, ali riječka obrana požrtvovnim blokom je zaustavila udarac.
Uslijedio je jedan udarac Princea (25′) i onda je stigao drugi gol Rijeke.
U 33. minuti Pavičić je u završnici pronašao Vučkića na 16 metara za drugi gol Rijeke na Poljudu – 0:2!
U 51. minuti Gužva pred golom Rijeke, Elez je pucao, Labrović brani. Tri minute kasnije Kalinić se našao u odličnoj situaciji, Krešić je blokirao udarac.
Tri minute kasnije Kalinić se našao u odličnoj situaciji, sjajni Krešić blokirao je udarac.
U 62. minuti Subašić je loše ispucao loptu, Drmić ju je primio na 16 metara ali udarac je završio u bloku.
I onda u 69. minuti Sahiti je pucao, Krešić je pokušao blokirati, ali lopta je došla do Livaje koji je poentirao glavom – 1:2.
Hajduk je krenuo do remi, Rijeka je dobro zatvarala sve opasnosti, a pobjedu je potvrdila u 86. minuti.
Smolčić je izveo slobodan udarac, Krešić se najbolje snašao i zabio – 1:3.
Veliko slavlje nogometaša Rijeke za velika tri boda na Poljudu.










