Vijesti - Rijeka
Ostrogović istaknuo da je Pavičić samo na dva gradska prostora zaradio milijun eura, Rinčić najavila prekid takve prakse
Riječka gradonačelnica Iva Rinčić najavila je da će se raskinuti ugovorni odnos o zakupu poslovnog prostora na Zametu s tvrtkom Mirka Pavičića zbog davanja istoga u podzakup, a na čemu je ostvarila značajnu zaradu.
O tom poslovnom aranžmanu pitanje je gradonačelnici Rinčić postavio gradski vijećnik HDZ-a Josip Ostrogović.
– U prošlom mandatu zajedno smo se bavili pitanjem gradskih nekretnina. Bili smo kritični zbog toga što je gradska vlast pogodovala podobnim poduzetnicima.
Rezultat je bio kralj Korza, odnosno Mirko Pavičić. Očito se ta praksa i dalje nastavlja kada je riječ o davanju u podzakup poslovnih prostora, javlja Novi list.
Uskok je utvrdio da je u slučaju Karoline Riječke Grad Rijeka izgubio više od 600.000 eura. Sada je DM izašao iz zakupa iz gradskog poslovnog prostora na Zametu, a u zakupu je tvrtka Mirka Pavičića koja traži podzakupnika za taj poslovni prostor.
Znate li za to da on ima u zakupu taj poslovni prostor i da ga daje u podzakup i mislite li prestati s praksom pogodovanja kralju Korza, pitao je Ostrogović.
Gradonačelnica Rinčić pojasnila je da je za informaciju saznala iz medija.
– Vidljivo je da je Pavičić zarađivao iz takvog ugovornog odnosa na gradskoj imovini. Tako je to išlo 15 godina. Time je učinjena šteta Gradu Rijeci od preko 400.000 eura.
Zakupnik je nakon objave novinarskog članka i nakon što smo zatražili ugovore odustao od zakupa što je znakovito. Čak i da to nije napravio, Grad Rijeka bi pokrenuo postupak raskida ugovora.
Rijeka sport će pokušati naplatiti pretrpljenu štetu, a provjerit će se i drugi ugovori. Najavljujem da ćemo proslijediti Gradskom vijeću izmijenjenu odluku o zakupu poslovnih prostora kako bi onemogućili bogaćenje na gradskim poslovnim prostorima, pojasnila je Rinčić.
Ostrogović je dodao da je iz svega rečenog jasno da je bivša gradska vlast dovela do toga da je jedan građanin Rijeke, Mirko Pavičić, zaradio na dva gradska poslovna prostora oko milijun eura, piše Damir Cupać Novi list.
– To dokazuje da se bivša vlast prema građanima odnosila maćehinski, a majčinski prema tajkunima. Pitanje je koliko takvih ljudi ima i koliko je gradskih poslovnih prostora u funkciji njihove zarade.
Neprihvatljivo je da su iz Rijeka sporta na novinarsko pitanje kolika je cijena zakupa odgovorili da je to poslovna tajna, naglasio je Ostrogović.










