Mozaik
Predstava fizičkog kazališta Ivane Peranić “Pusta zemlja” na pozornici HKD-a – 7. i 8.12.
U ponedjeljak 7. prosinca i utorak 8. prosinca u HKD-u na Sušaku možete pogledati posljednju autorsku predstavu fizičkog kazališta Ivane Peranić pod nazivom Pusta zemlja koja se bavi krizom moderne civilizacije i svijesti, automatizacijom društva i kidanjem veza između pojedinca i zajednice, pustošijom ljudskog beznađa i “čežnje za vodom”, čežnje za življenjem iz srca i tijela, potrebe za povezanošću s drugima i cjelokupnim bivstvovanjem.
Predstava Pusta zemlja idealno će se uklopiti u našu novu svakodnevicu.
Kakvo se korijenje uhvatilo, koje grane rastu
Iz ovog ruševnog kamenjara? Sine čovječji
Ne znaš, i ne naslućuješ, jer znaš tek
Gomilu smrskanih idola, u koju sunce blješti
Gdje mrtvo drvo ne daje sjene, cvrčak olakšanja,
Ni suhi kamen klokot vode. Samo se
sjena krije pod ovom crvenom stijenom,
(uđi u sjenu pod crvenu stijenu),
pokazat ću ti nešto različito
od tvoje sjene ujutro, koja korača iza tebe,
od tvoje sjene navečer, što ti se diće ususret;
pokazat ću ti strah u pregršti prašine.
(T. S. Eliot, Pusta zemlja)
Nazivom i tematski predstava rezonira s Pustom zemljom T. S. Eliota i koreografski pokušava osjetiti i uhvatiti sadašnji trenutak i konstelaciju ljudi koja ima mogućnost stvarati u ovom osjetljivom i kriznom trenutku. Vrlo je subjektivni i apstraktni odjek odjeka Eliotove Puste zemlje, na način da preuzima određene strukturne i tematske odrednice kao svoje metodološke postavke. To je prije svega fragmentarnost koju predstava odražava i bilježi, ali ju ne rješava, zatim vraćanje mitskim oblicima svijesti (obred, ritual, primitvna kultura) i njihovo jukstapozicioniranje s modernističkim jazom između pojedinca i zajednice, te korištenje nestiliziranog scenskoga jezika i stavljanje fokusa na koreografski izričaj koji je sirov, partikularan i autentičan.
Tematski se bavi krizom moderne civilizacije odnosno moderne svijesti, atomizacijom društva i kidanjem veza između pojedinca i zajednice, pustošijom ljudskog beznađa i čežnje za vodom, čežnje za življenjem iz srca i tijela, potrebe za povezanošću s drugima i cjelokupnim bivstvovanjem.
Ulaznice po cijeni od 30,00 kn rezervirajte na www.krila.org ili mailom na info@krila.org.
Rezervacija ulaznica je obavezna zbog ograničenog broja mjesta uslijed aktualne korona krize.