Povežite se s nama

Crna kronika

Pritvoren muškarac koji je nakon krađe u trgovini u Matuljima ozlijedio zaštitara

Objavljeno

na




41-godišnjemM muškarcu određen je istražni zatvor nakon što je u trgovini na području Matulja uhvaćen u krađi, a potom je, kako se sumnja, fizički napao i teško ozlijedio zaštitara koji ga je pokušao spriječiti u bijegu. Općinsko državno odvjetništvo u Rijeci protiv njega je pokrenulo istragu zbog sumnje na razbojničku krađu i nanošenje teške tjelesne ozljede, izvijestio je DORH.

Prema sumnjama tužiteljstva, okrivljeni 41-godišnjak je 5. svibnja 2026. godine došao u jednu trgovinu na području Matulja s namjerom da se materijalno okoristi. Tamo je uzeo više prehrambenih artikala s kojima je pokušao izaći iz trgovine, no u tome ga je spriječio djelatnik zaštitarske službe. Sumnja se da je okrivljenik tada fizički nasrnuo na zaštitara kako bi zadržao ukradene predmete i pobjegao. Potom mu je, s ciljem da ga teško ozlijedi, nanio tešku tjelesnu ozljedu.

Nakon što je zaprimilo kaznenu prijavu Policijske uprave primorsko-goranske, Općinsko državno odvjetništvo u Rijeci provelo je prvo ispitivanje osumnjičenika. Doneseno je rješenje o provođenju istrage protiv njega zbog sumnje na počinjenje kaznenog djela razbojničke krađe i kaznenog djela teške tjelesne ozljede.

Tužiteljstvo je sucu istrage Županijskog suda u Rijeci predložilo određivanje istražnog zatvora zbog opasnosti od ponavljanja kaznenog djela, što je sudac istrage i prihvatio.

Marketing
Marketing
Marketing
Marketing
Marketing

Fiuman Plus

Društvene mreže