Sport
Riječanin Bartol Smoje s Hrvatskom U16 postao prvak svijeta u vaterpolu
--------------------------------------------------

--------------------------------------------------
Veliki uspjeh hrvatskog vaterpola dobio je i snažan riječki potpis. Hrvatska U16 vaterpolska reprezentacija postala je svjetski prvak, a među mladim Barakudama koje su se popele na najvišu stepenicu svjetskog postolja nalazi se i igrač Primorja Erste Bank Bartol Smoje.
Hrvatska je u nedjelju navečer pred domaćom publikom na zagrebačkoj Mladosti u finalu Svjetskog prvenstva svladala Španjolsku rezultatom 10:7 i osvojila zlato. Finale je bilo izjednačeno gotovo do samog kraja – nakon prve četvrtine bilo je 1:1, na poluvremenu 4:4, a u posljednjih osam minuta ušlo se rezultatom 6:6. Španjolska je potom povela 7:6, no Hrvatska je završnicu odigrala fantastično i serijom od četiri pogotka stigla do konačnih 10:7 i naslova svjetskog prvaka.
Poseban razlog za slavlje imaju u riječkom Primorju EB, čiji je Bartol Smoje bio dio reprezentacije koja je Hrvatskoj donijela svjetsko zlato.
„Hrvatska U16 reprezentacija popela se na svjetski tron! Velika stvar za hrvatski vaterpolo, a posebno smo ponosni što je dio ove generacije bio i naš Bartol Smoje“, poručili su iz riječkog kluba nakon velikog finala.
Smoje je tako zajedno sa svojim reprezentativnim suigračima prošao cijeli put do najvećeg mogućeg uspjeha u ovoj dobnoj kategoriji, a u Rijeku se vraća sa zlatnom medaljom oko vrata.
„Bartol je zajedno sa svojim reprezentativnim suigračima stigao do samog kraja i kući donosi ono najvrjednije – zlato sa Svjetskog prvenstva! Čestitamo cijeloj ekipi, trenerima i stručnom stožeru na sjajnom rezultatu i velikoj pobjedi! Bravo, Bartol! Ponosni smo! Bravo, Hrvatska!“, istaknuli su iz Primorja EB.
Svjetsko prvenstvo za vaterpoliste do 16 godina održano je u Zagrebu od 3. do 9. kolovoza, a hrvatsku reprezentaciju vodio je izbornik Bruno Sabioni. Hrvatska je naslov osvojila pred domaćom publikom, dok je brončana medalja pripala Srbiji, koja je u utakmici za treće mjesto pobijedila SAD 13:11.









