Riječanka Ivona Stojaković postala prvakinja Hrvatske u boksu

U Splitu u dvorani na Gripama od 5. do 7. ožujka održano je pojedinačno Prvenstvo Hrvatske u boksu za mlađe seniore i žene. U konkurenciji 42 boksačice i 52 boksača, nastupio je i riječki BK Team Predator s dvije boksačice i jednim boksačem koji su osvojili dvije srebrne medalje i jednu zlatnu.

Nakon dugo vremena Rijeka ima prvakinju Hrvatske u boksu, to je Ivona Stojaković u konkurenciji mlađih seniorki do 54 kg koja je uvjerljivo slavila nad predstavnicom riječkog Kvarnera okitivši se zlatnom medaljom U konkurenciji juniorki do 66 kg viceprvakinja Hrvatske postala je Ivana Brkljača koja je podijeljenom odlukom sudaca izgubila u finalu od boksačice iz BK Delnice.

Viceprvak Hrvatske u kategoriji do 60 kg u mlađim seniorima postao je i Ferdi Bajrami koji je nakon pobjede u polufinalu nad boksačem iz BK Brod izgubio u finalu od boksača iz BK Radničkog pruživši jak otpor ovogodišnjem i prošlogodišnjem prvaku države.

“Ove tri medalje samo su nastavak kontinuiteta osvajanja medalja boksača Predatora na državnim prvenstvima i međunarodnim turnirima”, poručio je trener Zoran Kralj ml. sa svojim suradnicima, a pred njim je uskoro i odlazak u London s boksačicom Ivanom Habazin na Europske kvalifikacije u boksu gdje hvataju vize za Olimpijske igre u Tokiju.