Rijeka pobijedila Goricu i odličnim nastupom otvorila prvenstvo

Nogometaši Rijeke pobjedom protiv Gorice 2:0 otvorili su nastup u novoj sezoni Hrvatski telekom Prve lige. Izabranici Matjaža Keka odigrali su odličnu utakmicu u kojoj su u pravom trenutku stigli do pogodaka otvorivši si put prema prvo slavlju u novoj sezoni.

Prvih 20 minuta utakmice nije donijelo ništa previše na travnjaku. Rijeka je preuzimala kontrolu, ali bez da je ozbiljnije zaprijetila golu Gorice.

I onda je stigao pogodak. Heber je na malom prostoru odigrao za Pavičića u kazneni prostor, veznjak Rijeke sjajnom se minijaturom riješio pratnje braniča Gorice i poentirao – 1:0.

Navijači Rijeke nisu još prestali slaviti gol, a već u idućoj akciji Gorica je zamalo izjednačila. Gorica je odmah uzvratila. Sluga je na vrijeme istrčao i izbio loptu ispred Zwolinskog, a zatim je natrčao Maslowski i pokušao lobom poentirati. Lopta je na klraju otišla preko grede.

Rijeka je povećala prednost protiv Gorice u 20. minuti (2:0). Acosty je odigrao za Pavelića koji je sjajno pogodio s dvadesetak metara!

U 32. minuti Gorica je izborila slobodan udarac na 18 metara, ali udarac Špičića završio je u živom zidu.

Na drugoj strani malo je nedostjalao da Rijeka u 44. minuti stigne do trećeg pogotka. Acosty se sjajno izborio za loptu na desnom boku, odigrao u kazneni prostor. Heber je propustio loptu, Čanađija je ostao sam na 15 metara, ali udarac je otišao pored gola.

Rijeka je u nastavku utakmice bila kvalitetniji suparnik, ali najbliže golu stigla je nakon dalekometnog pokušaja Acostyja i ubačaja Gorgona koji je završio na gredi.

Rijeka Plus obavijesti

03.06.2024.

Prodajno mjesto Rijeka plusa na Jelačićevom trgu 3, od dana 04.06.2024.godine pa sve do kraja lipnja radit će do 13 sati. Radno vrijeme od ponedjeljka do petka je od 06:30 do 13 sati, dok subotom prodajno mjesto radi od 07:30 do 12 sati. Korisnici parkirne karte mogu jednostavno i brzo produživati internet bankarstvom.