Rijeka pobjedom preskočila Hajduk i vratila se u utrku za LP

Rijeka je s 2:0 pobijedila Dinamo na Rujevici i ostala u igri za drugo mjesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka.

Riječane je u vodstvo doveo Dinamov stoper Gvardiol autogolom već u 2. minuti, a za konačnih 2:0 zabio je Čolak u 52. minuti. Prvaci su odigrali lošu utakmicu i samo zahvaljujući sjajnom Dominiku Livakoviću Rijeka nije dala više od dva gola.

Do kraja su ostala tri kola. Lokomotiva ima 60, Osijek 59, Rijeka 55, a Hajduk 54 boda

Rijeka je sada četvrta s 55 bodova i za trećim Osijekom zaostaje četiri, a za drugom Lokomotivom pet bodova. U idućem kolu Lokomotiva gostuje kod Belupa, Osijek dočekuje Istru, a Rijeka ide u goste Interu.

Hajduk je pao na peto mjesto i praktički ostao bez šansi za toliko željeno drugo mjesto. Splićani su izgubili četiri od posljednjih pet susreta. Do kraja prvenstva preostala su još tri kola.