Rijeka protiv Dinama imala ogromno vodstvo, na kraju osvojen samo bod

Rijeka i Dinamo odigrali su na Rujevici derbi 12. kola HNL-a. Susret je završio remijem 3:3 i sigurno je da se već sada radi o jednoj od najboljih utakmica sezone, piše Index.

Prvi susret sezone igran je na Maksimiru i završio je 3:3, a danas se ponovio isti rezultat. Ovoga puta Rijeka je na poluvremenu vodila 3:0 nakon dva gola Josipa Drmića i jednog Darka Velkovskog, a Dinamo se onda vratio nakon što je Bruno Petković zabio dva penala, da bi konačnih 3:3 postavio Komnen Andrić.

Na Rujevici smo gledali klasičnu utakmicu za koju se može reći da je po jedno poluvrijeme pripalo svakoj ekipi. Prvo je prošlo u potpunoj dominaciji Rijeke.

Povela je Rijeka već u 8. minuti. Princ Ampem je ukrao loptu igračima Rijeke na svojoj polovici i povukao kontranapad te dostavio loptu do Drmića. Napadač Rijeke krasno je pogodio s 20-ak metara za vodstvo.

Utakmica je nakon tog mirovala, ali je Rijeka i dalje djelovala znatno opasnije od Dinama. To se i potvrdilo u 38. minuti utakmice kad je pao drugi gol. Vučkić je pucao s ruba kaznenog prostora, njegov udarac odbio je Livaković, a na odbijenu loptu spreman je bio Josip Drmić, koji je zabio za 2:0.

Rijeka je nastavila u istom ritmu pa je već tri minute kasnije zabila i treći gol. Nakon ubačaja i gužve u kaznenom prostoru Dinama najbolje se snašao Darko Velkovski i zabio za potop Dinama u prvom dijelu.

Dinamo je u drugom dijelu izgledao kao druga momčad. Krznar je odmah napravio tri promjene. Ušao je Andrić umjesto Čopa, Šutalo umjesto Leovca i Menalo umjesto Lauritsena.

U 57. minuti Pajač je dosudio prvi penal na utakmici za Dinamo. Pao je Šutalo nakon duela s Vučkićem u kaznenom prostoru, a Pajač je pokazao na bijelu točku. Petković je hladnokrvno realizirao penal i zabio za 3:1.

Samo nekoliko minuta kasnije ponovno je suđen penal, ovoga puta zbog igranja rukom Velkovskog u kaznenom prostoru nakon što mu se lopta odbila od noge. Pajač je pogledao snimku i sudio penal, a Petković je, ponovno, zabio i vratio Dinamo potpuno u utakmicu.

Gol za potpuni povratak Dinama zabio je Komnen Andrić glavom nakon ubačaja s desne strane u 82. minuti, ali Rijeka je ipak uspjela remijem sačuvati vrh tablice.