Povežite se s nama

Sport

Rijeka slavila u zadnjoj prvenstvenoj utakmici ove sezone

Objavljeno

na




Nogometaši Rijeke pobijedili su Hrvatski dragovoljac 1:0 u utakmici posljednjeg, 36. kola, Hrvatski telekom Prve lige.

Rijeka je sezonu završila na četvrtom mjestu prvenstvene ljestvice, a jedini gol na subotnjoj utakmici postigao je Jorge Obregon u drugoj minuti utakmice.

Velkovski je sjajno odigrao dubinsku loptu, Obregon je pobjegao obrani Dragovoljca i poentirao – 1:0.

Rijeka je nastavila napadati, ali udarci Murića (10′) i Vuka (15′) nisu predstavljali opasnost.

U 19. minuti Obregon je lijepo ostavio loptu za Murića na rubu kaznenog prostora, ali Galešić ga je uspio omesti dovoljno da udarac ne bude kvalitetan.

Rijeka je veliku priliku imala u 27. minuti. Murić je odlično prošao po desnoj strani, ušao u kazneni prostor i ubacio, ali Selahijev udarac glavom ispred gola otišao je pored vratnice.

Karrica je pucao u 30. minuti, a dva udarca Murića u 32. i 37. minuti nisu predstavljali opasnost za gostujući gol.

U 41. minuti Velkovski je odnio jednu loptu i uspio proigrati Vuka na lijevoj strani kaznenog prostora. Vuk je vratio loptu Velkovskom na 14 metara, ali umjesto udaraca, branič Rijeke pokušao je gurnuti za Murića što mu nije pošlo za rukom.

I onda je u zadnjim trenucima prvog dijela Dragovoljac skoro izjednačio. Velika prilika za goste. Karrica je ubacio s lijeve strane, Kukoč ostao sam na desetak metara, ali udarac glavom nije bio precizan.

U 56. minuti na istoku je osvanuo transparent – “Važ je naš – Forza Fiume” što je izazvalo pljesak svih navijača.

U 65. minuti uslijedila je gužva pred golom Rijeke nakon kornera Dragovoljca, Smolčić je u posljednji čas izbio loptu ispred Vulikića.

Na drugoj strani, u 71. minuti, lijepi dupli pas Obregona i Abassa, udarac Obregona s 18 metara otišao je preko grede.

Kako se utakmica približavala kraju igra je postajala sve rastrganija, Dragovoljac je u posljednjim trenucima nakon ubačaja imao veliku priliku, ali udarac je blokirao Lepinjica.

Marketing
Marketing
Marketing
Marketing

Rijeka Plus obavijesti

12.05.2023.
Obavještavamo korisnike parkirališta u Ulici Senjsko pristanište da će u nedjelju, 14. svibnja 2023. godine od 07 do 18 sati na snazi biti privremena zabrana parkiranja, na istočnom dijelu parkirališta uz ogradu i na kružnom toku na spoju s Demetrovom ulicom, zbog prolaza autobusa radi transfera putnika s kruzera. Vozila zatečena na navedenoj lokaciji premjestiti će specijalno vozilo “pauk”.

Marketing

Facebook video

Medvjedići u Rijeci

Fiuman Plus

Facebook

Instagram