Rijeka u dramatičnoj završnici slavila kod Gorice

Nogometaši Rijeke pobijedili su na gostovanju Goricu 4:3 u utakmici desetog kola Prve HNL.

Igrala se 90. minuta, nakon jednog kornera Fruk je potegnuo i pogodio za veliko slavlje domaćina (3:3) u trenutku kad su imali igrača manje.

Krenuli su posljednji trenuci utakmice, nova prilika za Rijeku, Pavičić je jedan odbijanac nakon udarca Princea – 3:4.

Uspavanku na početku utakmice razbudila je Gorica. U devetoj minuti, nakon ubačaja s lijeve strane, Matar je pucao glavom, greda je spasila Rijeku. Nakon provjere VAR-a sudac Zebec dosudio je kazneni udarac zbog prekršaja Krešića na Mitroviću.

Iako je Zlomislić pogodio stranu, Lovrić je bio siguran s bijele točke – 1:0.

Gorica je uglavnom vrebala svoje prilike iz kontre i u tome je bila vrlo uspješna.

U prvom dijelu treba izdvojiti i dvije dobre situacije za Delfija čije su udarce blokirali Krešić i Smolčić.

U 33. minuti Lovrić se našao u dobroj prilici nakon olako izgubljenog duela na lijevoj strani, ali udarac je otišao pored gola.

Samo dvije minute kasnije nova velika prilika za domaćina. Delfi se oslobodio u kaznenom prostoru, Zlomislić je obranio udarac. Lovrić je natrčao i greda je spasila Rijeku.

Gorica ponovo nije imala sreće u 42. minuti. Delfi je ubacio s desne strane, Mitrović je pucao, vratnica je još jednom spasila Rijeku. Lopta se od okvira odbila Mataru, koji nije uspio reagirati i udarac glavom otišao je pored gola

I onda je Rijeka, koja je uglavnom držala loptu u svojim nogama, ali bez prave prilike uspjela izjednačiti.

U 43. minuti Tomečak je ubacio s desne strane, Abass skočio i poentirao glavom – 1:1.

Rijeka je nakon toga imala još dvije dobre situacije, udarac Murića s 18 metara od bloka se odbio u ruke Baniću.

I onda nova kontra Gorice koja je rezultirala prekršajem na Mitroviću. Lovrić je odlično ubacio, Matarev udarac obranio je odlično Zlomislić, ali odbijanac je u mrežu pospremio Marjanović – 2:1.

Iako je prvi dio završio na najgori mogući način, Rijeka je sjajno otvorila drugi dio. Selahi je odigrao odličan dupli pas s Princeom i sjajno poentirao – 2:2.

Već u 51. minuti Murić je sjajno gurnuo za Selahija koji je izbio sam pred gol, Delfi ga je srušio i zaradio crveni karton.

Udarac Murića iz slobodnog udarca obranio je Banić, kao i pokušaj Princea sa 16 metara.

I onda nova brza akcija i udarac Princea koji je u kaznenom prostoru pucao i pogodio Doku u ruku – penal za Rijeku.

Murić je bio siguran izvođač – 2:3.