Povežite se s nama

Crna kronika

Šestorica u Rijeci napala trojicu stranaca. Svi su kažnjeni s 1500 eura

Objavljeno

na




--------------------------------------------------


--------------------------------------------------


Šestorica hrvatskih državljana kažnjena su s po 1500 eura nakon što su u četvrtak navečer u središtu Rijeke fizički napala trojicu stranih državljana, jednog lakše ozlijedila i uzela im torbu s različitim predmetima.

Riječ je o muškarcima u dobi od 21 do 39 godina. Incident se dogodio oko 23 sata u Ulici Fiorella la Guardia na području Brajde.

Policija navodi da su bili pod utjecajem alkohola te su narušavali javni red i mir naročito drskim i nepristojnim ponašanjem.

Jednog stranca lakše ozlijedili

Napali su trojicu stranih državljana u dobi od 24, 26 i 27 godina. Pritom je 24-godišnjak lakše ozlijeđen, a napadači su im uzeli i torbu s različitim predmetima.

Policajci su brzo stigli na mjesto događaja i spriječili nastavak sukoba. Dio napadača tada je pobjegao.

Oni koji su zatečeni odmah su uhićeni, dok je policija odbjegle počinitelje ubrzo pronašla u središtu Rijeke. Kod njih su pronađeni i otuđeni predmeti.

Kriminalističkim istraživanjem utvrđeno je, navodi policija, da su muškarci s namjerom nanošenja štete nasrnuli na strane državljane i fizički ih napali.

Jedan od njih bježao policiji kroz četiri crvena

Za jednog od osumnjičenih, 29-godišnjaka, policija je utvrdila i dva prometna prekršaja.

On se na području Brajde automobilom nije zaustavio na svjetlosne i zvučne signale policije, nego je nastavio voziti nedopuštenom brzinom.

Tijekom bijega prošao je kroz četiri semafora na kojima je bilo upaljeno crveno svjetlo.

Za te je prometne prekršaje policija sudu predložila dodatnu novčanu kaznu do 2650 eura i zabranu upravljanja vozilima B kategorije na šest mjeseci.

Svakome po 1500 eura kazne

Sva šestorica jučer su u žurnom prekršajnom postupku dovedena na Općinski sud u Rijeci.

Sud ih je pravomoćno proglasio krivima za naročito drsko i nepristojno ponašanje te svakome odredio novčanu kaznu od 1500 eura.

Marketing
Marketing
Marketing

Fiuman Plus

Društvene mreže