Povežite se s nama



Sportska delegacija Primorsko-goranske županije po drugi puta sudjelovala je na međunarodnoj sportskoj manifestaciji „Igre prijateljstva“ koja se održala od 15. do 17. rujna u Novom Mestu (Slovenija). Mladi sportaši do 16 godina svojim su nastupom osigurali prvo mjesto u ukupnom poretku. Najviša stepenica pobjedničkog postolja pripala im je ispred domaćina Novog Mesta. Treće mjesto ukupnog poretka pripalo je Unsko-sankom kantonu.

Na „Igrama prijateljstva“, uz sportaše iz PGŽ, sudjelovali su predstavnici Unsko-sanskog kantona (BiH), Dolenjske regije (SLO) i Trsta (IT).  Stotinjak djevojčica i dječaka iz svake regije natjecali su se u košarci (M/Ž), rukometu (M/Ž), nogometu (M), šahu (mješovito), stolnom tenisu (mješovito) i odbojci (M/Ž).

Plasmani selekcija sportaša Primorsko-goranske županije  po sportovima:

Košarka (žene): 3. mjesto
Košarka (muški): 1. mjesto
Odbojka (žene):  1. mjesto
Odbojka (muški):  3. mjesto

Nogomet (muški): 2. mjesto
Rukomet (žene): 1. mjesto
Rukomet (muški): 1. mjesto

Stolni tenis (ekipno): 3. mjesto
Stolni tenis (pojedinačno):

2. mjesto Maja Pernat

Šah (ekipno): 1. mjesto
Šah (pojedinačno):

muški

  1. mjesto Erik Haidinger
  2. mjesto Daniel Duda
  3. mjesto Gabriel Mažuran

žene

  1. mjesto Katarina Bogdanović
  2. mjesto Jelena Dašić

Sastav ekipe – KOŠARKA (žene): Josipa Tuftan, Erna Miani, Lorena Leoni, Anamarija Klasan, Mia Čop, Ivona Kajfeš, Katja Periša, Mara Maržić, Lucija Kelentrić, Vesna Bičanić; voditelji Tomislav Švec i Damir Rajković.

Sastav ekipe – KOŠARKA (muški): Mislav Kolić, Marko Grbavac, Jan Bušljeta, Marko Jurković, Luka Rogović, Matija Katalinić, Bruno Nađ, Sven Car, Lucian Bačić, Petar Pribanić; voditelji Mladen Šarčević i Robert Jurković.

Sastav ekipe – ODBOJKA (muški): Vid Čargonja, Gabriel Raucher, Rok Međimorec, Ivan Čulina, Karlo Jurković, Lovro Maglica, Matteo Dassouki, Matija Donevski, Karlo Stanić, Dino Colnar; voditelji Andrej Burić i Barbara Tunjko.

Sastav ekipe – ODBOJKA (žene): Marta Cvitković Andrea Koraca, Lara Sluga,  Lorena Ivić, Ivana Kesten, Tihana Braut, Sara Bušljeta, Natalia Tomić, Anamarija Petrović, Marija Vrban; voditelji Gordana Tomić i Kristina Kregar.

Sastav ekipe – NOGOMET (muški): Karlo Milinović, Mario Gojak, Dan Lagumdžija, Moris Valinčić, Jakov Delibegović, Marko Jelić, Luka Šarić, David Čandrlić, Dino Rendić, Leo Margan; voditelji Zvjezdan Radin i Zvonimir Sobol.

Sastav ekipe – RUKOMET (žene): Nika Vukelić, Lea Polić, Emma Mihalić, Irina Blažić, Luana Zdrinščak, Nika Pleše, Adela Hodžić, Sara Krizmanić, Arijana Babić, Ines Pifar, Romina Lazarin, Rene Posavec; voditelji Edo Šmit i Sandra Stojković Hinić.

Sastav ekipe – RUKOMET (muški): Tino Viskić, Mirko Jonjić, Davide Baldo, Ivan Barbić, Antonio Kezić, Leo Ćulum, Antonio Dizdar, Matija Potočnjak, Luka Borović, Ivan Jurčević, Dean Pičuljan, Matija Car; voditelji Alen Kurbanović i Mario Kezić.

Sastav ekipe – STOLNI TENIS (muški/žene): Leonardo Šplehar, Filip Štimac, Lukas Simčić, Maja Perhat, Veronika Salma; voditelj Diego Lipovšek.

Sastav ekipe – ŠAH (muški/žene): Daniel Duda, Erik Haidinger, Gabrijel  Mažuran, Jelena Dašić, Katarina Bogdanić; voditelj Bojan Birk.

Prijelazni pehar ukupnog pobjednika ostat će u Primorsko-goranskoj županiji do sljedeće godine. Obranu naslova prvaka u 2018. godini sportaši iz PGŽ branit će pred svojom publikom, na domaćem terenu u sklopu „16. Igara prijateljstva“ pod organizacijom Zajednice sportova PGŽ.