Vijesti - Rijeka
Štimac: Pacijentici nismo mogli pomoći zbog ozbiljnih komorbiditeta
--------------------------------------------------

--------------------------------------------------
Ravnatelj KBC-a Rijeka, Davor Štimac, ovog je utorka imao nimalo lak zadatak – izvijestiti javnost o prvom smrtnom slučaju na našem području osobe koja je bila zaražena koronavirusom.
Riječ je 69-godišnjoj ženi koja je gotovo punih mjesec dana bila na respiratoru.
“Ona je skoro cijelo vrijeme bila najteže. Teški je kardiovaskularni i vaskularni bolesnik, bila je na respiratoru 27 dana. Svi pokušaji za saniranje stanja nisu bili uspješni, prvenstveno radi ozbiljnih komorbiditeta koje je imala”, poručio je Štimac. Za one koji nisu upućeni, komorbiditet označava dvije ili više bolesti istodobno kod jednog pacijenta.
“Nemamo novih pacijenata, trenutno ih je 14 u KBC-u sa srednjim ili blažim simptomima. Jedna pacijentica izašla je iz respiracijskog centra te je vraćena u Pulu”, dodao je ravnatelj riječke bolnice.












