Povežite se s nama

Mozaik

U Trsatskom svetištu održana liturgijska proslava sv. Vida

Objavljeno

na



U perivoju Svetišta Majke Božje Trsatske održana liturgijska proslava sv. Vida, zaštitnika Riječke nadbiskupije i riječke nadbiskupije, a ujedno je i obilježena i 100. obljetnica otkako je Rijeka postala sjedište biskupije.

Proslavu blagdana sv. Vida i stote obljetnice osnutka riječke biskupije predvodio je posebni izaslanik pape Lava XIV., bolonjski nadbiskup i predsjednik Talijanske biskupske konferencije, kardinal Matteo Zuppi.

Svečanosti su prisustvovali i riječka gradonačelnica Iva Rinčić sa zamjenicima Aleksandrom Sašom Milakovićem i Vedranom Vivodom te brojni vjernici, s područja od Italije i Slovenije do Like i kvarnerskih otoka.

Tradicionalna procesija s likom sv. Vida ove godine nije prošla središtem grada Rijeke nego trsatskim ulicama. Uz kardinala Mattea Zuppija, kardinala Josipa Bozanića i riječkog nadbiskupa i metropolita Matu Uzinića u procesiji je bio i veliki broj cijenjenih uzvanika, nadbiskupa, biskupa i svećenika, redovnica i redovnika te vjernika Riječke nadbiskupije. Kardinal Zuppi misu je služio na nekoliko jezika, a na svima je istaknuo iste poruke – mira, zajedništva, dobrote i blagosti.

Slavlje na Trsatu počelo je svečanim Bokeljskim kolom koje su ispred svetišta otplesali članovi Hrvatske bratovštine Bokeljske mornarice iz Rijeke uz pratnju Gradske glazbe Trsat.

Marketing
Marketing
Marketing
Marketing
Marketing

Fiuman Plus

Društvene mreže