Varaždin iznenadio Rijeku i zakomplicirao borbu za Europu

U pretposljednjoj utakmici 34. kola SuperSport HNL-a Varaždin je sjajnom igrom u drugom dijelu na domaćem terenu s 2:0 srušio Rijeku. Pobjedonosne golove zabili su Niko Domjanić i Tonio Teklić u 47. i 58. minuti utakmice.

Situacija u borbi za Europu sada se dodatno zakomplicirala. Dva kola prije kraja Rijeka na trećem mjestu ima 48 bodova, Osijek bod manje od Rijeke, a Istra i Varaždin jedan bod manje od Osijeka. Puno toga mogao bi odlučiti susret Osijeka i Rijeke u posljednjem kolu.

Na stadionu Varteks gledali smo vrlo monotono i nezanimljivo prvo poluvrijeme. Za najatraktivniji potez u prvih 45 minuta zaslužan je Nediljko Labrović koji je krajem prvog dijela atraktivnom paradom skinuo dalekometni pokušaj Frana Brodića.

Rijekin golman bio je nemoćan u prvom napadu Varaždina u drugom dijelu. Jozo Stanić, koji je netom ušao s klupe, nabacio je s desne strane, a Domjanić je skočio i preciznim udarcem glavom matirao Labrovića. Devet minuta kasnije Varaždin je imao 2:0. Marin Pilj se probio u kazneni prostor na lijevoj strani i poslao poluvisoki ubačaj, a Teklić je sjajnim volejem u padu poslao loptu u mrežu.

Rijeka Plus obavijesti

03.06.2024.

Prodajno mjesto Rijeka plusa na Jelačićevom trgu 3, od dana 04.06.2024.godine pa sve do kraja lipnja radit će do 13 sati. Radno vrijeme od ponedjeljka do petka je od 06:30 do 13 sati, dok subotom prodajno mjesto radi od 07:30 do 12 sati. Korisnici parkirne karte mogu jednostavno i brzo produživati internet bankarstvom.