Povežite se s nama

Sport

Kvarner slavio na gostovanju kod Cedevite Junior u Ciboni

Objavljeno

na



Još jedna domaća utakmica pokazala se kao nepremostiva prepreka za narančaste jer je u sklopu 8. kola SuperSport Premijer lige Kvarner u Draženovom domu slavio sa 65:73, čime je Cedevita Junior upisala peti uzastopni poraz u domaćem prvenstvu.

Prva četvrtina završila je minimalnom prednošću gostiju (12:13) nakon poprilično tvrdih obrana ali i niza promašaja na obje strane. U drugoj dionici Kvarner je pronašao ritam – Vujičić i Hannah Supreme Shakur pogađaju trice, Jambrović je dodao poene iz reketa pa gosti na poluvremenu imaju velikih +14 (29:43).

Treća četvrtina donijela je buđenje domaćih. Allen je predvodio seriju 15:0 s dvjema tricama i prodorom, Subašić dodao tricu i asistirao Allenu te Brzoji koji je bio precizan i sa linije slobodnih bacanja. Agresivna obrana i energija s klupe vratile su utakmicu u egal, uoči posljednje dionice razlika je bila samo šest poena (55:61).

U završnici su Juniori došli na -4 (65:69), Gainey je pogodio, no sljedeći promašaj za dolazak na -2 i skok Filipa Vujičića otvorili su put gostima – Vujičić će, ispostavit će se, uhvatiti dva ključna skoka i realizirati sva četiri slobodna bacanja za konačnih 65:73.

Najefikasniji kod Cedevite Junior bio je Corey Allen s 22 poena, dok je Kvarner predvodio spomenuti Vujičić sa 16 ubačaja i 9 skokova.

Hrvoje Radanović, Cedevita Junior: “Čestitke Kvarneru na zasluženoj pobjedi. Mi smo pokazali karakter u trećoj četvrtini i vratili se u utakmicu, ali završnica je ponovno bila problematična. Osjeća se određeni grč u domaćem prvenstvu, pogotovo nakon europskih uspjeha, i to je nešto što moramo riješiti. Vjerujem da samo kroz rad i fokus u sljedećim utakmicama možemo ispraviti ove stvari i vratiti se na pobjednički put.”

Mislav Brzoja, Cedevita Junior: “Prije svega, čestitam Kvarneru na pobjedi. Imali smo priliku preokrenuti, vratili se serijom 15:0, ali završnica nam je opet izmakla zbog naših grešaka i promašenih slobodnih bacanja. Moramo preuzeti odgovornost i reagirati puno bolje već u sljedećoj utakmici sa Zabokom.”

Aleksandar Šćepanović, Kvarner: “Čestitao bih svojim igračima na jednoj odličnoj timskoj utakmici. Ušli smo s jednom kvalitetnom energijom i bili smo maksimalno skoncentrirani u izvršavanju ideje koje smo imali na početku utakmice. Naravno nismo mogli očekivati da će sve tako glatko ići, pitalo se nešto i Cedevitu, tako da smo izgubili momentum u trećoj četvrtini i zaronili. Ali pokazali smo jednu mentalnu snagu što prije nismo imali i zasluženo pobijedili.”

Petar Ogrizović, Kvarner: “Napokon jedna čvrsta utakmica od starta. Bili smo skoncentrirani od početka, ali i malo popustili u trećoj četvrtini što nam se ne smije događati u budućnosti. Mislim da smo napokon pokazali karakter i da se možemo boriti sa svakom ekipom u ligi.”

Marketing
Marketing
Marketing tower-centar
Marketing
Marketing
Marketing
Marketing

Fiuman Plus

Društvene mreže