Udruga Auto staza Grobnik i ASK Kastavac Klub nakon višegodišnje pauze ovog vikenda na grobnički Automotodrom dovode utrku Centralno europske zone.
Vrući adrenalinski vikend na Grobniku počinje već u petak, 29. srpnja tehničkim pregledima vozila i neslužbenim isprobavanjem staze za sve zainteresirane vozače, dok se službeni dio programa odvija u subotu i nedjelju (30. i 31. srpnja).
Na samoj utrci će biti prisutni vozači iz desetak zemalja: Hrvatske, Italije, Austrije, Njemačke, Češke, Slovačke, Srbije i Slovenije koji su ujedno i najbrojniji, a uglavnom se radi o vozačima turističkih automobilima koji su podijeljeni u nekoliko klasa i kategorija. Tako će se Grobniku ovog vikenda moći vidjeti vrlo interesantna vozila.
Službeni program ove Međunarodne kružne utrke počinje već u subotu ujutro treninzima, a već oko podneva bit će prve bodovne utrke. U nedjelju treninzi počinju od 9:30, a također od podne slijede druge bodovne utrke. U sklopu Međunarodne kružne utrke održat će se i utrka izdržljivosti u subotu, a van službenog programa u nedjelju će biti utrka izdržljivosti za vozače amatere s vozilima Renault Twingo, koja bi trebala trajati 4 sata. Dodajmo i kako će se u ova tri dana odvijati i utrke Seat Make roads safe business Vip Cupa i Clio Cupa.
Više o utrci možete saznati putem Facebook stranice Grobnik Track Day.

