Crna kronika
Neslavni rekorder tjedna usred dana uhvaćen u vožnji s 2,60 promila
Na prometnicama na području Policijske uprave primorsko-goranske proteklog tjedna dogodilo se 76 prometnih nesreća, od kojih su dvije bile teže, a 74 je lakših nesreća. U ovim prometnim nesrećama 15 su osobe teže, a 20 ih je lakše ozlijeđeno. Materijalna šteta procjenjuje se na 183.400 eura.
U prometnim nesrećama sudjelovalo je deset stranih državljana, dva pješaka i tri alkoholizirana vozača.
Ukupno je alkotestirano 272 vozača, od kojih je kod njih 41 utvrđena koncentracija alkohola veća od 0,50 g/kg. Najviše alkoholiziranih vozača, njih 28 bilo je u iznad 35. godine života, osam u dobi između 25. do 35. godina i pet u dobi od 18. i 25. godine.
Najveća koncentracija alkohola od 2,60 g/kg izmjerena je 7. studenog oko 16,50 sati u gradu Krku kod 46-godišnjeg vozača osobnog vozila riječkih registracijskih oznaka. Zbog počinjenog prometnog prekršaja, vozač je sankcioniran sukladno odredbama Zakona o sigurnosti prometa na cestama te je nadležnom općinskom sudu predloženo izricanje novčane kazne u iznosu od 2.980 eura i zaštitne mjere zabrane upravljanja vozilom „B“ kategorije na rok od tri mjeseca.











