Istra uvjerljivo slavila protiv Orijenta u kvalifikacijama za Prvu HNL

Nogometaši Orijenta 1919 ove su nedjelje na Kantridi igrali prvu kvalifikacijsku utakmicu za plasman u Prvu HNL, no Istra je ipak stigla do prilično uvjerljive pobjede te bi samo pravo čudo u uzvratu 5. kolovoza moglo rezultirati time da Rijeka u novoj sezoni ima dva prvoligaša.

Istra je povela već u sedmoj minuti. Smolčić je srušio Guzinu, a Šime Gržan s bijele točke matira Berkovića.

U 23. minuti Orijent ostaje s igračem manje nakon što je zbog oštrog prekršaja direktan crveni karton dobio Ivančević.

Imali su riječki nogometaši i nakon toga nekoliko vrlo ozbiljnih akcija, ali ipak nijedna nije rezultirala izjednačenjem.

U 65. minuti Gržan postiže svoj drugi gol, dok je na prednost od 3:0 u sudačkoj nadoknadi povećao Maganjić. Nekoliko minuta prije toga Orijent je spao na devet igrača nakon što je crveni karton dobio i Gerc.