Orijent uvjerljivo slavio u Dalmaciji u borbi za ostanak u 2. HNL

Arhiva

HNK Orijent 1919 završio je na prvom mjestu na ljestvici Druge HNL nakon odrađenog prvog dijela polusezone, ali onda su ovog proljeća zaredali s brojnim lošim rezultatima. Odjednom su se zbog toga našli u samom dnu ljestvice te im opasno prijeti ispadanje u niži rang natjecanja.

Ekipu je nedavno preuzeo Marinko Koljanin, a ovog vikenda ubilježili su uvjerljivu i iznimno vrijednu pobjedu u Dalmaciji protiv Croatije Zmijavci. Riječki nogometaši slavili su s čak 5:1 na ovom gostovanju te su tako osvojili tri boda koji im itekako znače u borbi za ostanak u Drugoj HNL.

Sve je za Orijent krenulo dobro već od samog početka kad je u 5. minuti za vodstvo zabio Durdov, ali onda opet mali šok kad domaćini izjednačavaju u 15. minuti. No, Riječani su nakon toga još više zapeli te stigli do velike pobjede zahvaljujući golovima Tadejevića u 23. minuti, Durdova u 52. miuti, Fatića u 72. minuti i za kraj je još jednom zabio Durdov u 92. minuti.

U posljednjem kolu Orijent na svom terenu na Krimeji dočekuje ekipu Opatije koja je već ispala u Druge HNL.