Vijesti - Rijeka
Raskrižje Ulice Antuna Barca prema Rujevici bez semafora, posebno treba paziti na pješake
Gradska tvrtka Rijeka plus objavila je dodatnu prometnu obavijest vezanu uz raskrižje Ulice Antuna Barca prema Rujevici, gdje se zbog prometne nesreće i dalje prometuje bez semaforske signalizacije. Iako je srušeni semafor promptno uklonjen s prometnice, raskrižje ostaje bez semafora jer je nužna zamjena kompletnog sustava, uključujući stup, lanternе i instalacije.
Iz Prometnog centra naglašavaju kako je pri dolasku na raskrižje izuzetno važno strogo poštivati postavljenu prometnu signalizaciju i pravilo desne strane. Iz smjera Rujevice prema Turniću prometovanje i skretanje odvijaju se uobičajeno, no u suprotnom smjeru, prema Rujevici, potreban je dodatan oprez zbog vozila koja iz smjera Turnića skreću prema rotoru na Rujevici.
Posebno rizičnim istaknuto je skretanje iz smjera Ulice Antuna Barca prema Turniću, gdje vozači moraju obratiti pažnju na vozila koja dolaze iz smjera Rujevice prema Ulici Antuna Barca. U toj situaciji presudno je propuštanje vozila koja se kreću ravno, uz izričit apel da se ne presijecaju prometne trake vozilima koja imaju prednost prolaska.
Dodatni oprez potreban je i zbog tri velika pješačka prijelaza koja se nalaze na samom raskrižju. Vozače se poziva da zaustave vozila i omoguće pješacima siguran prijelaz preko kolnika.
Rijeka plus zahvaljuje građanima na strpljenju te ističe kako je brzom i koordiniranom reakcijom policije, semaforista, ophodara i prometnih operatera uklonjena neposredna opasnost s prometnice. Do potpune sanacije i postavljanja novog semafora, vozače se ponovno poziva na opreznu i odgovornu vožnju, uz poštivanje prometnih pravila i međusobno uvažavanje u prometu.









