Zamet odigrao neodlučeno s vodećom Dubravom

Jučer je u Centru Zamet odigrana utakmica 18. kola Paket 24 Premijer lige u kojoj je Zamet ugostio prvoplasiranu Dubravu. Utakmica je završila neodlučeno – rezultatom 23:23. Tako je Zametov ulazak u Ligu za prvaka još uvijek neizvjestan i ovisi o rezultatu utakmica između Gorice i Sesveta te Spačve i Bjelovara.

Utakmicu između Zameta i Dubrave obilježila je velika neizvjesnost, kako na terenu, tako i na odlično ispunjenim tribinama koje su do posljednje minute bodrile rukometaše Zameta.

Prvi dio utakmice obilježila je izjednačena borba u kojoj su igrači trenera Matoševića imali minimalnu prednost, a od 15. minute domaćini rade seriju od čak 5 golova te odlaze na osjetniju prednost, ponajviše bravuroznim obranama Marina Sorića koji je u tim trenucima bio prava enigma za rukometaše Dubrave. Ipak, do kraja poluvremena gosti uspijevaju smanjiti zaostatak te Zamet odlazi na odmor sa smo jednim golom prednosti.

U nastavku bolje kreće riječki prvoligaš koji ponovno radi prednost s nekoliko vezanih golova. U 38. minuti Dubrava izjednačuje, a nakon minute odmora iskusni gosti koriste nekoliko tehničkih grešaka Zameta i odlaze na 17:20.

U posljednjih deset minuta na terenu se odigravala prava drama, a domaći rukometaši su svim silama pokušavali doći do izjednačenja što su i uspjeli u 59. minuti. Sorić je svojim obranama do posljednje minute utakmice davao nadu da mlada ekipa Zameta može svladati lidera prvenstva te se time plasirati u Ligu za prvaka.

Ipak, u zadnjih 60 sekundi gosti ulaze s prednošću od jednog pogotka, a tridesetak sekundi prije kraja Veron Načinović koristi sedmerac te poravnava rezultat što će se i pokazati kao krajnji ishod jer rukometaši Dubrave u posljednjem napadu nisu uspjeli stići do pobjede.

Kod Zameta se najviše istaknuo Sorić s fantastičnih 17 obrana, a zatim i Veron Načinović i Matija Starčević sa šest pogodaka. U redovima Dubrave istaknuli su se Ante Ivanković s osam pogodaka te Ante Babić s pet pogodaka, dok je golman Dominik Markovic imao 11 obrana.