Vijesti - Rijeka
Grafitima oskvrnuta najstarija crkva u Rijeci, u petak misa kao odgovor na mržnju
--------------------------------------------------

--------------------------------------------------
Ovih dana krajnje neprimjerenim grafitima oskvrnuta je najstarija crkva u Rijeci, a na sve je reagirao mnogima poznat vjeroučitelj Marin Miletić koji je i najavio održavanje mise i klanjanje kao odgovor na ove simbole mržnje.
“Ja sam rođeni Riječanin. Volim svoj grad i presretan sam što mi je darovano živjeti u takvoj ljepoti. Većina mojih sugrađana poštuje svaku različitost i posebnost pojedinca. Otvoreni smo mi tako za svih i za sve. No, dopustite mi reći, nekako mi se čini da su pojedinci najmanje otvoreni za kršćane, napose za katolike. Sve može, ali katolici – to kao da nikako ne može. Žalosti me ta katolikofobija koja kao da je posebno izražena u mom gradu. Pa ipak, vjerujem da će najveći broj Riječana osuditi govor mržnje pojedinaca, katolikofobiju istih i da će Rijeka zaista biti prijestolnica slobode. I za nas katolike. Najstarija riječka župna crkva, naša Vela Crikva nije zaslužila ovakve gnjusobe.
Riječani, pozivam vas ovaj petak, 2. studenog u 19.30 sati na svetu ispovijed, a potom i na misu i klanjanje pred Stvarnom Prisutnosti u sklopu pobožnosti prvih petaka, baš tu u Župa Uznesenje Blažene Djevice Marije – Vela crikva, Assunta kao naš odgovor za rastuću mržnju. Molit ćemo za naše progonitelje i one koji nas mrze. Neka nam Gospodin bude milostiv. Svima”, poručio je Miletić.










