Mitrović hat-trickom donio pobjedu juniorima Rijeke, kadeti uvjerljivi protiv Solina

Juniori Rijeke pobijedili su Slaven Belupo 3:0 u utakmici 14. kola Prve HNL. Rijeka je tako pobjedom zaključila jesenski dio prvenstva u utakmici u kojoj je dominirala praktički svih 90 minuta.

Rijeka je stvorila u prvom dijelu nekoliko prilika, Mitrović je lijepo probio po lijevoj strani i potegnuo, ali vratnica je spriječila udarac dok se Omerović nije najbolje snašao na odbijenu loptu.

U nastavku prvog dijela Svetić je nakon udarca glavom pogodio gredu, a gol je stigao u 36. minuti. Nakon jedne akcije kroz sredinu Mitrović je lijepo pogodio između vratar i prve vratnice – 0:1.

Slaven je u nastavku bio kvalitetniji suparnik u periodu od desetak minuta u kojem je vratar Šušak odličnom reakcijom spasio svoju ekipu nakon jedne akcije domaćina.

Drugi gol stigao je u 74. minuti. Bušnja je lijepo odigrao za Mitrovića koji je glavom smirio loptu i lijepo pogodio malu mrežicu – 0:2.

Rijeka je pobjedu potvrdila u 76. minuti kada je Bušnja pucao, vratar Kurtanjek odbio loptu, a Mitrović natrčao i hat-trickom zaključio utakmicu.

Kadeti uvjerljivi protiv Solina

Kadeti Rijeke pobijedili su Solin 6:0 u utakmici 15. kola Prve HNL. Bio je to ogled u kojem su bijeli u potpunosti dominirali i gosti su na kraju dobro prošli.

Solin je pobjedama protiv Osijeka i Lokomotive u posljednja dva kola pokazao da su daleko od laganog suparnika, ali ogled u subotu bio je jednosmjerna ulica.

Rijeka je utakmicu otvorila pogotkom Noela Bilića u četvrtoj minuti i zaključila pogotkom Marka Jelića u 69. minuti za jednu sjajnu predstavu u kojoj je Veldin Hodža postigao dva gola, a po jednom su se u listu strijelaca upisali Silvio Ilinković i Jakov Brekalo.