Povežite se s nama

Crna kronika

Prometna nesreća u Ulici Antuna Barca: Srušen semafor, raskrižje ostalo bez signalizacije

Objavljeno

na



Gradska tvrtka Rijeka plus putem Prometnog centra obavijestila je javnost o prometnoj nesreći koja se dogodila u Ulici Antuna Barca, na prometnom pravcu prema Rujevici. Kako je navedeno u objavi, nepažnja i neprilagođena brzina dovele su do sudara u kojem je srušen semaforski stup, zbog čega je raskrižje trenutno ostalo bez semaforske signalizacije.

Na mjestu događaja provodi se očevid, a nadležne službe promptno su reagirale. Stup semafora je uklonjen, a semaforisti su iz sigurnosnih razloga isključili električno napajanje. Prema informacijama Rijeka plusa, oštećenja su takva da je nužna potpuna zamjena cijele instalacije, uključujući novi stup i semaforska svjetla.

Do završetka radova raskrižje će funkcionirati bez semafora, zbog čega se vozači pozivaju na pojačan oprez. Promet se na toj lokaciji odvija prema važećim prometnim znakovima i pravilima prednosti prolaska, pri čemu vrijedi pravilo desne strane.

Iz Rijeka plusa poručuju kako ovakvi prizori nisu ono što se želi vidjeti na riječkim prometnicama te još jednom apeliraju na vozače da brzinu i način vožnje prilagode uvjetima na cesti, kako bi se izbjegle slične situacije i povećala sigurnost svih sudionika u prometu.

Marketing
Marketing
Marketing
Marketing
Marketing

Fiuman Plus

Društvene mreže