Mozaik
Riječki ugostitelji tražili smanjenje zakupnine za adventske kućice, ali su odbijeni
Prva polovica Adventa u čitavoj Hrvatskoj prošla je uz relativno loše vremenske uvjete, pa su se u mnogim gradovima zakupci adventskih kućica obratili nadležnima kako bi pokušali dobiti smanjenje zakupnina koje su izlicitirali na javnim natječajima.
Istim putem krenuli su i riječki ugostitelji. Podsjetimo, neki od njih su za ugostiteljsku kućicu na Rijeka Adventu ponudili čak do 136.000 kuna s PDV-om, što je višestruko iznad početnih cijena.
Mnoge stoga ne čudi što su zbog toga poprilično porasle cijene pića i hrane na adventskim kućicama.
Nadležni u Turističkoj zajednici grada Rijeke, koji su organizirali javni natječaj za zakup adventskih kućica, primili su pojedine nezadovoljne ugostitelje. No, njihov zahtjev, očekivano, nije naišao na plodno tlo. Pojašnjeno im je da ne postoji nikakva zakonska mogućnost za takvu odluku.
Jedina utjeha ugostiteljima tako ostaje najava ipak nešto boljih vremenskih uvjeta u ostatku mjeseca.










