Vaterpolisti Primorja pobijedili Spandau 04

Vaterpolisti Primorja pobjedom su otvorili 2015. godinu i kad su u pitanju europska natjecanja, nakon što su prije samo nekoliko dana uvjerljivo slavili u Splitu protiv POŠK-a.

Berlinski Spandau 04 pred otprilike 600 gledatelja nije uspio prekinuti veliki niz Primorja bez poraza na domaćem terenu koji traje još od svibnja 2013. godine. Da će ovo biti uglavnom jednosmjerna utakmica moglo se vidjeti već u prvoj četvrtini koju je riječka ekipa dobial s 4:1, a u sličnom tempu su i nastavili, pa su nakon pola odigrane utakmice imali vodstvo od 8:3, dok je u preostale dvije četvrtine tempo ipak nešto pao.

Najefikasniji u domaćim redovima bio je rumunjski reprezentativac Cosmin Radu s četiri pogotka, a tek je nešto malo manje efikasniji bio Španjolac Xavier Garcia s tri postignuta pogotka. Berlinskoj ekipi najviše golova donio je Marin Restović s tri pogotka. Na obje strane vratari su imali po sedam obrana.

Liga prvaka: Primorje Erste banka – Spandau 04 11:5